Wpis z mikrobloga

co nieprawdziwa. Wzrosłą ilość ludzi na emigracji.

@badtek: Przez 8 lat rządów PO-PSL emigracja wzrosła o 50 tys osób tj. ~0.13% Polaków mieszkających w Polsce, czyli praktycznie się nie zmieniła. A aż do grudnia 2013 więcej Polaków wróciło niż wyjechało, porównując z 2007 (choć to też tylko lekkie wahnięcia).

Dla porównania w czasie rządów PiS w dwa lata (~od grudnia 2015) liczba emigrantów zwiększyła się o 820 tys (~2.16% Polaków).
  • Odpowiedz
@rzep:

Tak na szybko, tabelka w excelu.

BRAWO, w końcu coś rozsądnego. Naprawdę się cieszę. Szkoda, że tej tabelki nie było na wstępie. To teraz widzisz, że na Litwie wzrosło PKB podobnie co w Polsce, a to, że w tabelce u samej góry jesteśmy pierwsi, wynika z tego, że mamy słabszą walutę.
  • Odpowiedz
@badtek: ale z ciebie głąb, właśnie tak PKB było liczone przez Eurstat w linku który załączyłem i właśnie to służyło za porównanie jak wypadamy na tle UE. Widać że usilnie nie chcesz tego zrozumieć i koniecznie musisz sobie udowodnić że Polska była w ruinie.
  • Odpowiedz
@motorniczy: ja #!$%@?, czlowieku, w tabelce Twojej na początku masz że w Polsce PKB wzrosło o 28% podczas gdy w Litwie 5%. Zapodał @rzep tabelkę z PKB wg PPP i możesz tam zobaczyć, że w Polsce i na Litwie PKB wg PPP wzrosło podobnie. Różnica wynika głównie z tego, że my mamy słabszą walutę niż Litwa (EUR).
  • Odpowiedz
Zapodał @rzep tabelkę z PKB wg PPP i możesz tam zobaczyć, że w Polsce i na Litwie PKB wg PPP wzrosło podobnie. Różnica wynika głównie z tego, że my mamy słabszą walutę niż Litwa (EUR).


@badtek: Litwa EURo ma dopiero od 2015 roku. Dane są od 2006 do 2014.
  • Odpowiedz
BRAWO, w końcu coś rozsądnego. Naprawdę się cieszę. Szkoda, że tej tabelki nie było na wstępie. To teraz widzisz, że na Litwie wzrosło PKB podobnie co w Polsce, a to, że w tabelce u samej góry jesteśmy pierwsi, wynika z tego, że mamy słabszą walutę.


@badtek: Powtórzę co napisałem już wyżej:

Po masz właśnie różne warianty wskaźnika GDP by przebić się przez takie tanie próby manipulacji.

Jedne dane mogą zaniżać
  • Odpowiedz
@motorniczy: zdajes sobie sprawe, ze wzrost za 2007 nalezy do pisu xd ? W zasadzie 2008 też? No może końcówka 2008 jużbyłą dzięki nastepnemu parlamentowi, wszak akurat minął rok od przejęcie władzy. ok 10,5 % możesz od tego odjąc. za 2007 - 3/4 2008. A za sam 2007 6,7%. dx
  • Odpowiedz