Wpis z mikrobloga

Skończyłem obraz po którym (mam nadzieję) wrócę do bardziej regularnej pracy. Męczyłem go już od lutego, siadając raz w miesiącu na pięć minut wieczorem, aż ostatnio się zebrałem w sobie i w trzy dni skończyłem. Nazywa się "Ryba" i przedstawia rybę (co, chyba, widać); 30x40cm, akryl, płótno. Kiedy się okazało, że nikt w tym nie rozpoznaje ryby, musiałem dodać usta. Początkowo był malowany w pionie, ale dzisiaj na sam koniec wyszło mi, że w poziomie wygląda lepiej. Tak się przedstawiał z grubsza proces pracy nad tym obrazem http://i.imgur.com/f0GbLND.jpg Dopiero od momentu namalowania oka zacząłem twardo iść w określonym kierunku, wcześniej zataczałem się jak pijany i sam nie wiedziałem gdzie idę. Dzięki temu wiem, że każdy obraz powinienem zacząć od elementu "definiującego obiekt", a dopiero potem wokół tego budować resztę. Następny w kolejce czeka na wykończenie Smok. http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_iLkjSLXIEsFY1DLKbagGMvgL9ck89nFS.jpg

Przy tym obrazie odkryłem, że wcale nie muszę malować pełną farbą - mogę mocno rozcieńczyć i się robi taka przezroczysta warstwa! Rozwiązało to kilka moich problemów, bo wszystkie poprzednie obrazy malowałem farbą nierozcieńczoną praktycznie (jak rozrabiałem to z wodą, i to tylko z oszczędności, nie widziałem w tym możliwości technicznych). Więc teraz rozrabiam ze śliną i będę już chyba stale korzystał z tego efektu.

PS Niestety źle sfotografowałem, co zauważyłem dopiero na komputerze. Obraz ustawiłem poziomo, przez co światło padające z góry nieładnie uwydatniło fakturę płótna i zrobiły się "pasy".

#cudazkapelusza #malarstwo #tworczoscwlasna
Goryptic - Skończyłem obraz po którym (mam nadzieję) wrócę do bardziej regularnej pra...

źródło: comment_tZoj1GW1mHDSOyrhb97s2HwNSzbB3D4u.jpg

Pobierz
  • 6
@Goryptic: Mnie to wygląda na jakąś tkankę oglądaną pod mikroskopem. Dzieła sztuki podlegają interpretacjom, więc się nie martw, że ktoś nie zobaczy w tym ryby.
dzieki Tobie zacząłem zabawe z malarstwem..
jedno płutno chyba z 6 razy przemalowałem, nie mam co prawda zdjęcia każdego obrazka ale było sporo zabawy dzięki temu (nie pokaże żadnego bo żona sie smieje ze moje obrazki wyglądają jak przedszkolaka :D)..
@Goryptic: