Wpis z mikrobloga

Mirki, czy da rade się wybudować za około 300tys złotych z rozsądnych materiałów? Dom niezbyt duży (120m2), ale bardzo by mi zależało na piwnicy (hobby w postaci piwowarstwa/miodosytnictwo) i także umieszczenie tam pieca. Działka uzbrojona jest.
#budownictwo
  • 14
@robertx: działka jest, tylko jak czytam różne wyceny, to głowa mała... jeden wciska, że wybudował się za 80tys ("bo ojciec woził kradziony żwir"), inny że 400tys i jeszcze mało. Rozumiem, że to zabawa na długie lata i dom to wieczna skarbonka, ale mam już dosyć mieszkania po aparamentowcach i innych kamienicach (wychowałem się w domu i nie potrafię przyzwyczaić się do innego sposobu mieszkania).
@bachus: To powiem Ci tak - za 300 kawałków wybudujesz się z palcem w nosie. Dużo przyoszczędzić możesz, wykonując pewne prace samemu - bo na #!$%@? płacić komuś gruby szmal za np ogrodzenie naszej działki, jak można to zrobić samemu, takich rzeczy jest więcej. Druga rzecz to wykończenie, jak się nie będziesz wyrabiał z kaską, możesz sobie przykładowo wykończyć tylko dół, a górę zostawić i powoli samemu z przysłowiowym szwagrem kończyć.
@bachus: Jak masz już działkę to za 300k spokojnie postawisz taki domek. Finansowo o wiele bardziej się opłaca dodać pomieszczenie na parterze do warzenia niż kopać piwnice. Nawet uwzględniając izolację termiczną i akustyczną.
Mirki, czy da rade się wybudować za około 300tys złotych z rozsądnych materiałów?


@bachus: ja za 150 postawiłem do dachu + okna, drugie tyle policzyć trzeba na instalacje, ocieplenie, wylewki, tynki itd. Do pustych ścian za 300 postawisz. Jak chcesz wykończyć + podstawowe wyposażenie chociaż w części aby się wprowadzić trzeba mieć koło 500.