Wpis z mikrobloga

Zaprawdę, powiadam wam, całujcie Tuska po rękach, że miał tyle jaj, aby ten gigantyczny szwindel zablokować. Kim by nie był, czego nie zrobił wcześniej, jakich by nie miał zamiarów, całujcie, zaprawdę powiadam wam, jeśli wam jakakolwiek emerytura miła: "Wynik finansowy otwartych funduszy emerytalnych [1] (OFE) w 2015 r. był ujemny w kwocie 6,8 mld zł, w 2014 r. był również ujemny i wyniósł 147,6 mln zł. Aktywa ogółem otwartych funduszy emerytalnych na koniec 2015 r. wyniosły 140,9 mld zł, co oznacza spadek o 8,5 mld zł (5,7%) w ciągu roku".

- Remik Okraska

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/przedsiebiorstwa-finansowe/wyniki-finansowe-otwartych-funduszy-emerytalnych-i-powszechnych-towarzystw-emerytalnych-w-2015-roku,9,16.html

#neuropa #ofe #tuskuwroc #polityka
lowca_chomikow - >Zaprawdę, powiadam wam, całujcie Tuska po rękach, że miał tyle jaj,...

źródło: comment_ULgzVD6d9f7ZHueH4BtM4KY3yDnH9Zrs.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lowca_chomikow: wielkim zwolennikiem OFE to ja nie jestem, ale uważam, że taka krytyka jest "od d--y strony". Sorry - ocenianie wyników funduszy emerytalnych z perspektywy jednego roku jest niedorzeczne. Nikt nie wkłada pieniędzy do OFE na 1 rok ;)

OFE raczej należy krytykować za np.: wysokie prowizje za zarządzanie. Całą reformę emerytalną należy krytykować za brak realnych zmian po stronie ZUSowskiej (utrzymanie wielu obciążających i bezsensownych przywilejów), brak sensownego III
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: i dodajmy, że w 2015 doszło do zmiany przepisów, które wymusiły na OFE bardziej ryzykowną grę na rynku tj. rezygnacje z obligacji sp na rzecz akcji :)

Rezygnacja z obligacji sp to dobry ruch (to był błąd, że zmuszono OFE do finansowania długu skarbu państwa), ale zmiana musi mieć swoje odzwierciedlenie w wynikach.
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: ja bym powiedział, że wyszło to Tuskowi przez przypadek, a poza tym powstanie OFE to generalnie był gruby skok na kasę obywateli, kompletna porażka.

Łowca chomików - ksywa sugeruje, że to reptalianin ;)
  • Odpowiedz
@parachutes: Nie, a przynajmniej nie kojarzę. :P
@Jason_L_McCabe: Tak po szczerości to zobaczyłem tę informację udostępnioną na fb przez kogoś kto według mojej wiedzy się zna, więc nie analizowałem tego, tylko wrzuciłem tutaj. Dlatego też wrzuciłem komentarz tego Okraski zamiast pisać od siebie, bo nie wiedziałbym jakie wnioski z tego wyciągnąć zupełnie samodzielnie
  • Odpowiedz
wtf? czy dziękowałbyś strażakowi-piromanowi za ugaszenie ognia, który wcześniej zaprószył? przecież to gamonie z PO wprowadzili OFE


@Amarantus_Ekspandowany: PO wprowadziło OFE? Że co? PO rządziło w 1999? xD
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow:
akwywa OFE są ulokowane w ogromnej mierze w sektorze finansowym, energetyce i innych dużych spółkach.
Pieerwsze 2 zaliczyły spadki z racji debaty nad podatkami dla tych sektorów czy zmianami jakimis. OFE w takich spółkach ładuje kase w celu golenia dywidendy a nie by sprzedać. Tak w ogóle polska giełda jest znacznie za mała na OFE.

zajrzyj na giełde i indeks bałkowy oraz społek energetycznych i surowcówych jakie były spadki.
  • Odpowiedz