Wpis z mikrobloga

Dobra ostatni wpis na temat navi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamontowałem navi. Wygląda dopasowanie całkiem dobrze. Na fotkach widać, że jest trochę krzywo ale to kwestia dociśnięcia bardziej śrub i słabo oklejonych listw. Nie robiłem tego bo w weekend mam zamiar znów wyjąć i podłączyć bonga 3G oraz kamerę cofania.
Kamera podobno działa automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu z tego co czytałem w sieci.

Nie testowałem jeszcze:
- podłączenie obd2
- kamera cofania
- dongle 3g po usb

Jak ktoś ma pytania niech pisze, jak ktoś chce aby coś przetestować (jakaś konkretna apka) również.

Kilka fotek: http://imgur.com/a/uBem0

Info:
Cena + VAT: 1243,33zł
Czy działa sterowanie z kierownicy: Tak
Czy działa parowanie iPhone/Android: Tak
Czy działają rozmowy wybieranie/odbieranie z navi: Tak - z kierownicy można wybrać ostatnio wybierany numer
Jakość dźwięku: Na swoich Harman Kardon nie słyszę jakieś różnicy. W sofcie jest equalizer i można ustawić pod siebie
WiFi: działa
GPS: Działa
Custom Aplikacje na Androida: Działają
Jakość wyświetlacza: OK z pozycji kierowcy i pasarzera widać wszystko ok - na fotkach wygląda to gorzej niż w rzeczywistości.
Płyność: Znośna, czasami złapie małego laga ale to chyba przypadłość androida (jest zainstalowana jakaś apka do czyszczenia procesów)
Trudność montażu: Łatwy

#e46 #bmw
@Howkin: @chwed: @jamtojest: @gumojad: @ProudToBePolish: @ysqx: @Gabu: @SmoczeKrocze: @Bi4ly: @Polypuz
  • 48
@bm31: Tak mam custom rom, jest w sumie jeden poważny:
http://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-discussion-questions-development/rom-malaysk-roms-mtcd-device-t3385309
Jeżeli chodzi o sterowanie z kierownicy to działa w standardowym romie i w sumie w customie tylko i wyłącznie w podstawowych aplikacjach, wszystkie inne wymagają użycia MtcdTools, bindujesz sobie w nim next/prev i co tam jeszcze chcesz i wtedy inne aplikacje jak spotify,tidal itp.mogą być sterowane z kierownicy.
http://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-discussion-questions-development/release-mtcdtools-control-music-players-t3436789

Nie używam zewnętrznego audio, mam fabryczne harman kardon więc tutaj nie
@bm31: Według mnie dużo lepiej dodatkowo bez problemu mogę podłączyć modem 3g i ustawić co trzeba. W standardowym nie ma ustawień sieci komórkowej. Wgrany jest xposed więc można robić dużo więcej rzeczy jak ktoś potrzebuje. Samo działanie wydaje mi się trochę lepsze.
Czy warto się bawić nie wiem, nie miałem problemu z wgraniem i późniejszymi aktualizacjami. Developer jest ciągle w kontakcie z użytkownikami i reaguje na sugestie.
@bm31: Tylko sprawdź czy na pewno masz płytę MTCD (w informacjach o urządzeniu jest info o tym). Żebyś nie wgrał złego roma bo uwalisz urządzenie. Jak coś pisz, postaram się pomóc.
@pitu120: hej, mam pytanie jak montowałeś panel klimatyzacji w miejsce schowka ? Bo mój siedzi dość luźno i wypada. Nie chciałem też tego kleić. Jakiś patent ?
@szkari: Ja mam wyciągnięte nad nim dwa przewody (do anteny gps, którą przykleiłem przy liczniku i dongle 3G) więc trochę to dociskają. Można kupić w ASO ramkę specjalną do panelu w tym miejscu. Nie wiem jakie koszta, trzeba by na realoem znaleźć i sprawdzić cenę.