Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wołam studenciaki jeszcze ze #studbaza ale i #pracbaza
U Was też jest tak źle z praktykami? Czy tylko mój kierunek?
Jestem inżynierem i robię magisterkę. Na wakacje przydałoby się coś ogarnąć. Ale czy warto?
Już wyjaśniam w czym rzecz. #budownictwo here i większość firm szuka praktykantów na minimum (!) 3 miesiące i... za darmo.
Przecież to jest przesada #!$%@?ć dla kogoś tyle czasu, nie dostać złamanego grosza, a możliwe, że i na płatny staż potem nie wezmą.
Uprzedzam pytania- moje CV jest w miarę ogarnięte, więc firmy się odzywają, ale co z tego, że z 15 firm, do których składam 3 płacą studentom. Na razie czekam, że może jednak uda się gdzieś zaczepić za hajsy. Ale jak nie... To chyba czas pomyśleć o zmianie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Magromo
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
źródło: comment_FFZkkA7PDrjEQXK6XXTl6LORo4t2RQMV.jpg
  • 16
3miasto: Żeby cie jakoś pocieszyć, to ja w wieku 17 lat na bezpłatnych praktykach miałem okolice 10netto/h, a teraz(rok później) zarabiam sobie 20-30netto/h.
Jesteś przegrywem i tyle.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Asterling
Wołam obserwujących:

OP: @nico112 @goras
Do projektowania bez ograniczeń jest potrzebny II stopień studiów. Zresztą te 1,5 roku to jest już całe nic.
Tylko ten żal co dupę ściska, że budownictwo miało być zacnym i respektowanym kierunkiem, a czuję się jak po gównokierunku jeśli chodzi o szukanie praktyk.
Niewolnictwo kiedyś było legalne i przymusowe. Teraz jest nielegalne, a ludzie z własnej woli walczą o te darmowe posadki.
Co robić? Jak żyć?

To jest
OP: @kamil13812 @Wsciekle_piesci_meza @maciejkoks
Od razu po praktykach i tak pewnie nie będzie szansy na pracę/staż z powodu zajęć na uczelni :/ Tu wydaje się opłacalne iść na zaoczne, ale biorąc pod uwagę okrajanie materiału i delikatne traktowanie studentów zaocznych, wolę męczyć się na dziennych.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Magromo
Wołam obserwujących:

OP: @lukasz-wisniewski
Tak, właśnie to oznacza. Mam dodatkowe kursy/szkolenia itepe. Oraz nie są to moje pierwsze praktyki.

Czego wymagacie od praktykanta?

Hehe, praktyki

Raz udało mi się być na płatnych, ale szansa czy znowu uda się załapać jest dość marna.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Magromo
Wołam obserwujących:

Anon: Pociesze Cię, w budownictwie na początku hajsów nie ma. Praktyki najłatwiej znaleźć w dużych firmach budowlanych.
Bez znajomości to taj jak wszędzie - ciężko jest.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: sokytsinolop
Wołam obserwujących:

OP: @lukasb13
Praktyki znaleźć to nie problem bo oferty mam. Ale prawie nikt nie chce płacić. Co z tego, że będę jeździć po budowach, jak firma ma z góry założone, że przyjmuje "studentów po III roku studiów, na okres minimum 3 miesiące, za darmo". I to nie jest żaden wymysł tylko tak robią znane firmy.

@SScherzo
Gdzie tak masz?

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis