Wpis z mikrobloga

Dopiero dziś wybrałem się do lekarza rodzinnego z wynikami d3+b12. Lekarka jak zobaczyła jaki mam poziom d3 - 9, z miejsca chciała wieźć mnie na oddział, bo już przy 15 ciężko się funkcjonuje. Badania poziomu tych witamin miałem zrobić już.. rok temu #prokrastynacja motzno.

// Dostałem tabletki z d3 - vigantoletten 1000 mam brać 4 na dobę lub 4 na raz z którymś posiłkiem. Po pół roku podobno mam zobaczyć poprawę, z tego co mówiła rodzinna.

Co do powiększonego węzła chłonnego, zmiany w jego obrębie, wyczuwalnych guzków w tarczycy. Lekarka zaleciła, ponowne, tym razem doplerowskie usg tarczycy i jak najszybszą konsultację onkologiczną. Coś czuje, że to początek drogi..

Po drodze jeszcze chirurg z żylkami na łydce i niegojącym się od roku dużym palcem u stopy(każdy krok to ból).

A byłbym zapomniał, kardiolog - skoki ciśnienia, bóle w mostku, i tętnicy szyjnej(sztywnienie, szarpanie jakby). Neurolog - pulsacyjne bóle głowy(zawsze co do centymetra boli i pulsuje w tym samym miejscu - prawie, że na czubku głowy).

Dobrze chociaż, że z #!$%@?ętym braciszkiem chwilowo jest spokój.

Nie chcesz tego widzieć? Czarnolistuj #pczchoruje
  • 3
@FantaZy: Dokładniej mówiąc kilka guzków wyczuwalnych pod palcami, o rozmiarach około 0.5-0.7cm. Hormony tarczycy robiłem wszystkie możliwe, prywatnie i wyszło w normie, więc pozostaje tylko droga onkologiczna, bo w tym miejscu boli i lekko szarpie a po prawej stronie zrobiło się jakb zgrubienie.

Boje się szczerze mówiąc. W mojej rodzinie, ojciec matki zmarł na raka gardła czy tam przełyku.
@paczczczacz: ja miałem poziom 5 witaminy D3 :-P i w miarę normalnie funkcjonowałem. Tyle że wapń bardzo mocno spadł, jakbym to zostawił, to szybko nabawiłbym się osteoporozy.

Teraz suplementuję 4000 UI dziennie i mam prawidłowy poziom.

Tabletki są #!$%@? IMO, ja nie lubię, zwłaszcza jakbym miał brać 4. Wolę sobie kropelki rozrabiać w wodzie. Brałem Devikap, ale ma #!$%@? smak (zajeżdża lekiem motzno), teraz biorę Vigantol - smak neutralny, prawie jak