Wpis z mikrobloga

@dzanek: Moim zdaniem taki strajk ma sens tylko wtedy, jak zostanie poprzedzony solidna kampania informacyjna na temat sytuacji mlodych lekarzy, zeby spoleczenstwo mialo swiadomosc, jak to wyglada naprawde.
@dr_zajac: ale to się już teraz dzieje - ruszyło bardzo dobrze IMHO porozumienie rezydentów, ale czy akcja informacyjna odniosła skutek, raczej średnio powiedziałbym.
Prywatnie jestem bardzo pesymistycznie nastawiony, system opiera się na wymuszonej ponadnormatywnej pracy rezydentów - niskie pensje zmuszają ich do brania dodatkowych fuch, bo jeśli nie będą ich brali, to karetki, pogotowia, izby przyjęć, nocne pomoce wszystko padnie bez takiej właśnie siły ludzkiej. Osobiście widzę całą sytuację w bardzo
@dr_zajac: chociaż tak jak teraz myślę (bo takie moje pisanie o beznadziejnej sytuacji też jest do dupy, bo nic konstrukcyjnego nie wnosi), taki włoski strajk byłby dobrym pomysłem. Każdy pacjent (triage-zielony) przechodziłby całe gruntowne, szczeklikowe z całym badaniem podmiotowym i przedmiotowym. Człowiek przychodzi do przychodni z katarem od 3 dni, a doktor mu ruchomość wszystkich stawów bada. Takie wspólne ankiety o co pytać i co badać można przygotować i potem po