Wpis z mikrobloga

Mirki które budują swój zestaw #pcmasterrace chciałem się z wami podzielić moimi wrażeniami z obudowy Zalman Z3 plus.

TL:DR


Używam tej obudowy od roku i szczerze mówiąc nie spodziewałem sie po niej zbyt wiele ale czego wymagać od budy za 175zł
Do zakupu skusiło mnie parę atutów, między innymi okno, 4 wentylatory w standardzie i właśnie cena
Może zamiast rozpisywać się wymienię swoje + i - obudowy

Zacznijmy od plusów:
+ wygląd, może się podobać lub nie (mi się podoba)
+ porty słuchawek i mikrofonu w jednym kolorze co znacząco poprawia estetykę (srebrne)
+ kontroler obrotów wentylatorów (max 2 wentyle)
+ długość kart graficznych nawet spora (nie w SLI lub CF)
+ wysokość chłodzenia (mój SPC grandis spokojnie się mieści)
i chyba na tym plusy się niestety kończą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Minusy, a jest ich zdecydowanie więcej:
- ofiltrowanie obudowy to jakiś żart bo kurz dostaje się każdym możliwym otworem (warto zakleić taśmą uchwyt do zdejmowania przedniego panelu co trochę ogranicza syf)
- filtr pod zasilaczem to też jakiś słaby żart, nie wiem przed czym on miał niby chronić, a zdejmowanie i zakładanie go to istna katorga
- samo czyszczenie obudowy jest kłopotliwe przez wszędobylskie wcięcia z obudowie
- spasowanie paneli zostawia wiele do życzenia
- stosunkowo mało miejsca na aranżację okablowania
- wentylatory nie są najcichsze
- zrobienie w niej LC jest praktycznie niemożliwe bo ani na topie, ani na froncie nie zamontujemy chłodnicy, jedyną możliwością jest chłodnica 120mm na tyle
- wyłamywane śledzie, ale w tym segmencie to (niestety) standard
- jedno(i jedyne) miejsce na SSD, niestety w sankach zamocujemy tylko dyski 3,5"
- tylko jedno wejście USB 3.0
- do samego okna też można się przyczepić bo te a'la bity wyglądają okropnie, wolał bym już gdyby było bezpośrednio wklejone
- wysokość chłodzenia niby jest plusem ale i zarazem minus bo z większymi chłodzeniami niż SPC grandis już może być problem, albo może się okazać niemożliwe jego zamontowanie
-brak mozliwości zamontowanie (gdziekolwiek) wentylatorów 140mm

Czas na małe podsumowanie 5 plusów i 13 minusów, gdyby poszukać znalazło by się jeszcze coś ale nie chcę na siłę się doszukiwać już.
Ogólnie odradzam zakup tej obudowy, chyba ze budujecie budżetowy zestaw który ma "ładnie wyglądać" ale nie będzie dbali o to czy będzie w nim syf. Nie ukrywam że DUŻO LEPSZYM rozwiązaniem jest dołożenie trochę pieniędzy i zakup czegoś lepszego.

wyemancypowany_kojot - Mirki które budują swój zestaw #pcmasterrace chciałem się z wa...

źródło: comment_CMFp9sPf1tk5NctBoOuR0oZBBSW0F95P.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ukrywam że DUŻO LEPSZYM rozwiązaniem jest dołożenie trochę pieniędzy i zakup czegoś lepszego.


@wyemancypowany_kojot: Czyli standard. Dorzuć 52 000 i kup zegarek rolexa, dorzuć 12 000 i kup normalną szosę, dorzuć 3000 i kup normalny telefon.
W tej cenie ta obudowa jest bardzo dobra. Trudno, żeby obudowa za niecałe 200 zł nie miała wad. Tak samo jak kiedyś SPC Brutus kosztował 140 zł - miał wady, ale był dużo
  • Odpowiedz
@wyemancypowany_kojot: Ja parę lat temu kupiłem właśnie Brutusa, za 129 chyba na promocji w morelach. Całkiem spoko filtry kurzowe (i łatwe do czyszczenia), obudowa szczelna - w środku trzeba tylko co 2-3 miesiące przetrzeć bo trochę się tego zbiera (ale to też wina tego, że komp jest włączony po 8-10h dziennie a w pokoju sporo kurzu z łóżka czy foteli).
  • Odpowiedz
Nie ukrywam że DUŻO LEPSZYM rozwiązaniem jest dołożenie trochę pieniędzy i zakup czegoś lepszego.


@wyemancypowany_kojot: No co ty nie powiesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze lepiej dorzucić, to jest budżetowa obudowa i tak należy do niej podchodzić. Równie dobrze można pisać że GTX 950 to złom bo nie ogarnia Wiedźmina 3 w 60fps na Ultra.

A jak ktoś ma ograniczony budżet i chce pograć komfortowo to
  • Odpowiedz