Wpis z mikrobloga

@Harriet: Sub moduły zawsze na propsie! Masz może jakiś mechanizm zarządzania repo nadrzędnym tak, aby sub moduły śledziły branche wskazane w referencjach? To jest mój główny problem jeśli idzie o submoduły.
Drugi, to wyekstrahowanie zmian we wszystkich sub modułach pomiędzy commitami (lub tagami) repo nadrzędnego.
Mam strukturę:
main (tag 1.0.0)
|- sub1
|- sub2

potem:
main (tag 1.0.1)
|- sub1
|- sub2

Jak w prosty sposób wyłuskać wszystkie zmiany, we wszystkich
@piotrasz: Niestety, mi do tej pory wystarczały bardzo proste przypadki użycia tego. Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, to chyba go nie rozumiem - submoduły chyba mają być śledzone, a nie śledzic inne repozytoria..? : >

Co do drugiego to nie mam pojęcia, jedyne co mi przychodzi do głowy to wylistowanie diffa dla wszystkich modułów naraz: git diff; git submodule foreach 'git diff'
@Harriet: Tak. Wiem, że referencje do modułów są w repo nadrzędnym.
Chodzi o konkretne scenariusze użycia. Moje zakładają, że przetłaczając się między gałęziami repo nadrzędnego sub moduły powinny także się przełączyć. Nie tyle śledzić (to nie jest najfartowniejsze określenie) , co repo główne powinno je zmusić do przełączenia się w śledzoną gałąź. Podejrzewam, a nawet jestem co do tego pewien, że nie da się wykonać tego jedną komendą GIT. Spoko -