Wpis z mikrobloga

@rzydoMasonerya: Rynek kryptowalut w moim mniemaniu ma potężny potencjał inwestycyjny. Przy rozsądnym podejściu do inwestowania myślę że można liczyć na spore stopy zwrotu, niespotykane na klasycznych rynkach. Tylko tak jak z wszystkimi inwestycjami, trzeba wiedzieć w co się inwestuje.
  • Odpowiedz
@rzydoMasonerya: temat złota i srebra był już bardzo często (chociażby przeze mnie) poruszany. Nie kupuj złota w MW, polecam chociażby mennice skarbowa. Zainteresuj się tylko monetami jednouncjowymi a nie sztabkami. Ponadto warto żebyś miał to gdzie przechować. Oprócz złota i srebra warto trzymać pieniądze w walutach obcych np: CHF, AUD, CAD, NOK czy DNK.
  • Odpowiedz
@uzamkniete: Dobry czas na inwestycję w złoto był około rok temu, złotą monetę można było kupić średnio po 4k pln, a teraz już grubo ponad 5k. Inwestycja w złoto jest dobra, ale wyłącznie jako dywersyfikacja (ochrona) części kapitału i inwestycja długoterminowa liczona w latach, nie polecałbym większej ekspozycji niż 25%, chociaż w obecnej erze zerowych stóp procentowych i dodruku, złoto wydaje się być bezpieczną przystanią, ale politycy i rynki są nieprzewidywalne,
  • Odpowiedz
@adrix: nie chce mi się czytać Twojej całej wypowiedzi, ale odsyłam do wskaźników Dow to Gold Ratio i Dow to Silver Ratio i do analizy tego co się dzieje oraz cen surowców.
Nie polecam z kilku powodów (łatwo to zgooglować), ale nie będę wpływał na decyzję kupisz (o ile to zrobisz).
  • Odpowiedz
@uzamkniete: Znam te wskaźniki, ale one miały spory sens w zdrowej ekonomii, a teraz to już nic nie wiadomo, rynki finansowe są tak manipulowane że wskaźniki mogą nam mówić jedno, a stać się coś całkiem innego. Nie jestem sceptykiem do złota, czy innych metali, wręcz przeciwnie, ale uważam że podstawą w inwestowaniu jest zdrowy rozsądek i dywersyfikacja. Nigdy w życiu nie zainwestowałbym w metale więcej jak 20-25%, nawet ze względu na
  • Odpowiedz
@adrix: no to jeszcze rozpatrz kryptowaluty i może akcje rynku rosyjskiego? Ale to z zastrzeżeniem, że będziesz się interesował swoimi inwestycjami czytał, edukował i rozwijał w temacie. Bo łatwo jest coś kupić i na tym stracić ;)
  • Odpowiedz
Ja uważam osobiście że rozsądnie posiadać mniej więcej taki koszyk:

1. Metale szlachetne, 25%
2. kryptowaluty, 25%
3. Główne waluty światowe, USD, CHF, NOK być może nawet CNY, 25%
4. Kapitał w PLN 25%

i przewalutowywać się pomiędzy danymi aktywami przy dużych zwyżkach. Sprzedawać nadwyżkę procentową drogiego aktywa i za to skupować tanie aktywa.

Mój model koncentruje się jak widać głównie na ochronie wartości nabywczej, jednocześnie w teorii powinien przy dobrym zarządzaniu
  • Odpowiedz
@CzystaMaestria: Mówisz o kryptowalutach? Oczywiście że trzeba płacić podatek dochodowy. Z tego co wiem to płaci się podatek wtedy gdy przewalutowujesz kryptowalutę na złotówki i płacisz podatek od zysków. Dopóki trzymasz środki w kryptowalucie nie masz zysków, więc i nie masz podatków, ale co urząd to interpretacja. Nie prowadzę firmy więc nie wiem jak to jest od strony przedsiębiorcy.
  • Odpowiedz