Wpis z mikrobloga

@Koller: Znam osoby, które mają problemy z tarczycą i są szczupłe (chociaż nie wiem czy to konkretnie niedoczynność). W tym dziewczynę, która trenuje boks. Na czym dokładnie polega ta choroba? Skąd biorą się kalorie, które odkładają się jako tłuszcz?
@DywanTv: Otyłość nie musi brać się z nadmiaru tłuszczu. Zatrzymywanie wody w organizmie też powoduje, że się tyje i żadna dieta na to nie pomoże. Ciało jest "opuchnięte" od wody i ta opuchlizna nie schodzi. I wyprzedzając Twoje pytanie: nie, jeśli przestaną dostarczać płynów, to nie schudną, tylko umrą z pragnienia, a ograniczenie ilości spożywanych płynów może jeszcze nasilić efekty. Zatrzymywanie wody może mieć przyczyny endokrynologiczne: problemy z tarczycą lub menopauza.
@DywanTv: z tego, ze na zapotrzebowanie zostanie zużyte, strzelam 2500. Bedziesz jednocześnie tył i był niedożywiony, tak jakby zdrowa osoba potrzebująca 3k jadła 2,5
@Ch-jogromPL: Ktoś wyżej napisał, że z dostarczonych 3k kcal zostanie zużyte 2,5k, a reszta się odłoży, mimo że jest potrzebna. Nie wydaje mi się to logiczne, ale nie jestem lekarzem, żeby kwestionować. Ja tylko zapytałem.