Wpis z mikrobloga

Ocho, #neuropa z Gorzowa Wielkopolskiego jedzie ze mną pociągiem. Jadą na jutrzejszy marsz i nie wytrzymałem jak zaczęli gadać, że ktoś się dostał gdzieś dzięki solidnej imprezie.

Zapytałem czy w listopadzie też jeżdżą na marsz. Koleś powiedział, że jak jest czas...

Zapytałem czy byli na marszu jak zabierali pieniądze z OFE. Połknęli języki. #bekazpodludzi

#4konserwy
  • 19
@D3lt4: Ale jak wstecz? Ktoś Ci anulował wpłacone środki? Cofnął zyski z obligacji? Nie zmieniono po prostu zasady alokacji składek.

Zgodnie z twoją logiką jakby PO usunęło nakaz inwestycji w obligacje i dało OFE wolną rękę do inwestowania w akcje to to też byłoby złe bo "zmienia umowę".
@Stev: Zmniejszenie długu księgowo to jeden z efektów tej zmiany. Najważniejszy to jednak ucięcie patologicznego systemu, gdzie OFE miały maszynkę do automatycznego zarabiania pieniędzy, w której Państwo dawało im pieniądze by oni za to kupili obligację i pobrali sobie sutą prowizję.
@D3lt4: Ale ja wszystko rozumiem. Tłumaczę Ci przecież, że nikt nie cofnął Ci oprocentowania z OFE wstecz, czy uznał, że pieniędzy nigdy tam nie było. Więc nie ma mowy o działaniu wstecz.