Wpis z mikrobloga

Niech mi nikt nie mówi, że matma jest na maturze trudna!
Całe LO z matmy 2 na koniec (raz na jeden semestr miałem 3) i podstawa rozwalona na 78%, 5 lat temu.
Ale nie będę ukrywał babeczkę od matmy mieliśmy wymagającą i u niej 2-3 to jak w technikach obok 4-5.
Ale dziękuje jej, że wciąż byłem na krawędzi 1/2 i musiałem się uczyć dzięki temu wiedziałem, że rozwaliłem matmę już po sprawdzeniu arkusza na necie!
Więc jeśli macie wymagających nauczycieli to super! Oczywiście rozsądnie wymagających! Nasza od matmy w 1 klasie zrobiła "terror" by z każdym semestrem nam lekko popuszczać. By w ostatiej klasie przed maturą z nami śmieszkować i dawać nam poczucie luzu a nie stresu.
Bo gdy traficie na COOL ZIOMKa co będzie luzik na lekcji to się zdziwicie później ;)

#matura #truestroy #licbaza
  • 9
  • Odpowiedz
@M4h00n: miałam piątkę z matmy i zdałam maturę, też pięć lat temu, na 80% :) matura była wtedy banalna, wyszłam bardzo szybko bo gdzieś mi się tam śpieszyło, gdyby nie to pewnie miałabym więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tym roku może być trudniejsza, nigdy nie wiadomo
  • Odpowiedz
@M4h00n: Skąd wiesz co w technikach trzeba umieć na 5, jak nie chodziłeś? Wiesz, że są technika gdzie co drugi podchodzi do rozszerzonej i śmieje się z podstawy?
  • Odpowiedz
@simon17:
@Guillem:
@StarsThief: porównanie zasadne. Miałem dobrego kumpla w technikum. I na próbnej maturze nie zrobił zadań nie dlatego że nie umiał, bo typ mądry. Ale dlatego że nie przerobili... Niestety u mnie w mieście nie ma dobrych techników. Sam bym do takiego poszedł gdybym wiedział że nie będę musiał sam w domu nadrabiać materiału bo na lekcjach nie przerobi się.
Wiem ze sa technika lepsze od LO czy
  • Odpowiedz
@M4h00n: ja cala gimbaze i licbaze mialem maksymalnie #!$%@? na matme i inne przedmioty, zawsze 2 na koniec. na poczatku 3 klasy stwierdzilem ze trzebaby wybrac jakis przedmiot do pisania na maturze i wybralem matme. w ciagu kilku miesiecy nauki po 4h tygodniowo #!$%@? podstawe na 90% a rozszerzenie na 76%. a zreszta - czy cokolwiek w szkole jest trudne?
  • Odpowiedz
@M4h00n: To jest trochę lekkie #!$%@?, terror nigdy nie pomaga w nauce. Może tylko skrajnym leniom i patologii, normalny uczeń potrzebuje dostać zadanie, które może wykonać, a potem nagrodą za pracę jest dobra ocena, a nie brak #!$%@? i kolejnej jedynki. Nie dajmy się zwariować, #!$%@? nauczycielka może zniechęcić do przedmiotu.
  • Odpowiedz