Wpis z mikrobloga

Aktualizacja pajączków na maj:

- Ceratogyrus marshalli - L4
- Pterinochilus chordatus - L5
- Heterothele villosella - L3
- Hereroscodra maculata - L2
- Pterinochilus murinus usumbara - L5

Także sama Afryka i jest fajnie ogólnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na razie pajuny trzymam w plastikowych opakowaniach, planuję jak podrosną szklane piękne terraria, ale na razie nie ma sensu. Poza tym doradzi mi ktoś jak je ogrzać, lampą, matą, kablem? Jak tak to o jakiej mocy? Teraz ptaszniki stoją na blacie akwarium i jest im ciepło ale będę musiał je przenieść i martwię się jak ogrzać 5 pojemników plastikowych...

#ptaszniki #pajaki #pajak #pajonk #terrarystyka #hobby #arachnofobia #ptasznik
  • 8
@bojesieminusow: ogólnie cała ta piątka jest agresywna z natury, szybka, ale obchodzę się z nimi delikatnie, pęseta i te sprawy, nie drażnię, nie biorę na ręce... hodowałem już ptaszniki kiedyś, także doświadczenie jest, najgorsze błędy przy hodowli to właśnie przez rutynę, pchanie rąk tam gdzie nie trzeba, drażnienie się, jestem przeciwnikiem tego.
Doradźcie mi z tym ogrzaniem, bo póki co nie mam pomysłu, na sposób i na moc w jaki sposób
@bojesieminusow: Tego Murinusa to za bardzo drażnił, w końcowym momencie widać jak ptasznik się lekko podkulił i schował odnóża, co dla mnie jest swego rodzaju obroną, gdy już nie może atakować, stąd ucieczka wg mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) przesadził ten koleś. Ja nigdy nie drażniłem pająków, jak się stawiał to jedynie przy jakiś pracach w terrarium lub przy odbieraniu kokonu.

Fajne pająki masz, a jakiej odmiany