Wpis z mikrobloga

Mirki, krótko i na temat - jak wrzucić na luz? Chodzi mi o metody nienarkotykowe i stałe :D
Od dawna zawsze muszę sobie znaleźć jakieś zmartwienie - jak nie sytuacja w kraju, to nadchodzące z przyszłości życiowe wybory, decyzje, ale też codziennie zmartwienia - zdrowie, kasa itd. Znam ludzi, którzy tryskają optymizmem, choćby nie wiem co. Co mi zwykle mówią? "Żyj chwilą, nie przejmuj się niczym", ale łatwiej mówić, trudniej zrobić... Zawsze znajduję sobie jakieś problemy i nawet jak dzieje się coś pozytywnego, to doszukuję się drugiego dna (i zwykle je znajduję...). Myślałem, żeby rozwijać jakoś bardziej hobby, poświęcić się czemuś, ale nie mam na to czasu. Nawet na wypoku zazwyczaj siedzę w pracy, albo tuż przed snem.
Ponieważ wykop to kopalnia życiowych porad (xD), to postanowiłem się do Was zwrócić.

#wykopradzi #poradyzyciowe #smuteg #feels #problemy
  • 11
@ceflon: Spodziewałem się właśnie porady "wyjdź do ludzi", ale problem jest taki, że wychodzę xD I wśród znajomych albo zapominam o problemach tylko na chwilę, albo czasami myślami jestem gdzie indziej.

O bieganiu myślałem, zacznę niedługo, ale podejrzewam, że to nie wystarczy ;)
@whysooseriouss: Nie masz czasu na hobby i rozwijanie zainteresowań, ale na szukanie dziury w całym masz czas ;-) Spasuj. Póki nie masz żony, dzieci, kredytów czy grubszych zobowiązań to jesteś zupełnie wolnym człowiekiem. Korzystaj z tego, bo potem możliwości mogą się ograniczyć ;-)
Wiadomo każdy ma jakieś problemy, ale te warto na bieżąco wyjaśniać, żeby zbytnio psychy sobie nie niszczyć :-) Warto rozmawiać.

No i cały czas do przodu. Każdy działa
@ceflon: Zależy. Czasami, mimo, że mam spoko życie, to mam wrażenie, że jestem niespełnionym przegrywem i całe życie będę nieszczęśliwy, a czasami myślę sobie - spoko z ciebie gość, Anon :D

Chodzi chyba o to, że wiele razy życie kopnęło mnie po dupie i przyzwyczaiłem się do tego i teraz nie umiem żyć spokojniej.

@Tomaszu No, coś w tym jest :)
@ceflon: Zawodowo nie za bardzo. Tzn. nie jest najgorzej, pracę nawet lubię, ale stresuje mnie, bo za jakiś czas muszę podjąć decyzję co do wyjazdu i to trochę skomplikowana sprawa, więc trochę o tym myślę. Z dziewczyną bardzo dobrze. Dzieci nie mam. Hobby mam takie raczej mało aktywne, w sensie że lubię na jakiś temat czytać albo oglądać jakieś różne typy programów, ale nie uprawiam sportów.
@whysooseriouss: Najbardziej mnie #!$%@? jak ludzie piszą, że w pracy mają czas na wykop. Mam tyle pracy, że czas odliczam w weekendach.

Na pewno kolego masz za dużo czasu wolnego więc zajmij się czymś i przestań mazać! Można z życia czerpać pełnymi garściami z dnia na dzień nawet pomimo wspomnianych kredytów itp....

Życie jest takie, jakie chcesz żeby było.