Wpis z mikrobloga

Tymczasem, jakby się komuś nudziło to dłuższy tekst na temat tej #diy stacji meteo co ją popełniłem to został wstawiony jakoś tu http://www.dobreprogramy.pl/Kaworu/DIY-Stacja-Meteo-wersja-wypasiona,72733.html Iii chyba dorobię ten wiatr ultradźwiękami mierzony. Poza tym po paru dniach działania, i porównania wyników, wychodzi, że dane z pomiaru pyłu zawieszonego pokrywają się z grubsza z tym co podaje #wios. To jeszcze by wypadało popełnić bardziej techniczno-szczegółowy tekst na #elektroda. I może zrobić całość bardziej PnP... #elektronika #elektronikadiy
  • 2
@Kaworu: łoł, skoro to stm32 opisz po troszku jakie środowisko sobie zrobiłeś do pisania, jaki toolchain, ide - czy paskudne Eclipse a może coś innego? Na pewno musiałeś okodzić i2c i spi - gotowe biblioteki, gołe rejestry? Może jakiś rtos? To w obudowie kwarcu od zegarka to faktycznie zegarkowy czy szybszy? To pole magnetyczne się jakoś zmienia w ciagu dnia czy stałe?
@tailsy13: Toolchain - GCC, IDE - Notepad++, początkowo wsparte przez HAL/CubeMX, a potem przepisałem większość kodu aby HAL usunąć. I2C i SPI aktualnie używają mojej implementacji (na rejestrach), potrzebowałem kompatybilność sterownika z AVR i mam ;P. Pole magnetyczne się zmienia o około 1-2uT, ale czy to wynika z dryfowania czujnika, czy faktycznie się zmienia to jeszcze nie przeanalizowałem. Kwarc jest zegarkowy dla RTC, zegar główny idzie z HSI.