Wpis z mikrobloga

Mirki przymierzam się do ustawienia krawężników na posesji oraz wysypania kamienia ponieważ gdy przyjdzie deszcz robi się straszne błoto a wiadomo jeździ się samochodami.. Mam w planie wybrać około 50 cm ziemi i następnie wysypać tam kamieniem pytanie jest takie czy należy pod kamień dać piasek czy cokolwiek innego? Chce to zrobić dobrze i potrzebuje porady #budownictwo #pytanie #kiciochpyta
  • 7
@marek22: jeżeli to jest podjazd pod dom, gdzie kolega bedzie jeździł prawdopodobnie tylko osobówkami, raz na rok może przyjechać jakis ciężarowy, to widze powodu wywalania pieniedzy w geowłókninę
EDIT: oczywiście zakładając, ze kolega nie ma koło domu jakichś gównianych torfów czy czegoś w tym rodzaju
@radoslaw_rumian: no nie wiem, jak tak patrzę do sąsiadów to oni samochodami jeżdżą a co rok/dwa dosypują kamienia na drogę bo to wszystko wchodzi a ziemia niby normalna jest. Jeden tylko ponad 20 lat temu położył płyty drogowe to nie ma problemu.
15 cm piasku jako warstwa odsądzająca 31,5-63 kruszywo 20cm 0-31 kruszywo 15cm i jakaś posypka cem-piaskowa 5cm. Uwierz mi, ze pod osobówki nic więcej nie potrzebne a nawet cos cięższego od czasu do czadu nie zaszkodzi. Oczywiście kostka 8cm