Wpis z mikrobloga

Witam. Mój znajomy ma mały problem z kartami graficznymi, a konkretnie z wydzielaniem się ciepła w tych kartach. Posiada on 2 karty R9 390X połączone w Crossfire z procesorem I7 4790K wykręconym na 4500 mhz. Wydajność tego zestawu jest niesamowita, ale wydzielanie się ciepła daje się mu mocno we znaki. Mieszka on w małym mieszkaniu w bloku, w dodatku okno jest obrócone w stronę zachodu, tak więc przez cały dzień słońce nagrzewa mieszkanie. Kolega kupił te karty w styczniu, a starą GTX 970 3,5G sprzedał. W zimę jeszcze nie było problemu, nawet kumpel się cieszył bo kaloryferów nie musiał włączać. No ale problem zaczął się teraz bo lato coraz bliżej i wczoraj podczas gry w Crysis 3 na 4K miał w pokoju 34 stopnie (tak, to nie jest żart) i obawia się że w lato będzie miał w okolicach 40. Co można w takiej sytuacji zrobić? Sprzedaż kart nie wchodzi w grę, bo kumpel stał się ostatnio fanem AMD i #!$%@? na piszczące cewki i wywalanie do pulpitu w gtx 970, którego sprzedał nie chce słyszeć nawet o wymiane na jakiegoś 980 Ti, lub na gtx 1080, jeśli takowy wyjdzie w czerwcu. AMD podobno wyda najlepsze karty dopiero za rok, tak więc najprawdopodobniej będzie musiał zostać na obecnych R9 390x. Zmniejszanie taktowań kart również nie wchodzi w grę, bo kumpel mówi że nie po to kupował karty żeby teraz taktowania obniżać. Proszę pomóżcie, bo nie chcę żeby on ugotował się w lato przed kompem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pcmasterrace #komputery #amd #kartygraficzne #gry
Gother - Witam. Mój znajomy ma mały problem z kartami graficznymi, a konkretnie z wyd...

źródło: comment_HcHe58Qf49gpzh0cXfOH9MZOpV206tPz.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Jurigag: Zazwyczaj nie dyskutuję z bezmózgami, ale mam niezły dzień więc odpowiem ostatni raz. A.d. 1 temperatura w pokoju nie wzrośnie, a jeśli masz nowoczesny komputer/laptop to spadnie. Powodem jest tzw. throttling, czyli obniżenie taktowania niektórych podzespołów celem wydzielania mniejszej ilości energii. Owszem, wzrośnie prawdopodobnie temperatura komputera, ale przez brak aktywnego chłodzenia ciepło będzie wolniej oddawane do otoczenia ergo temperatura otoczenia nie wzrośnie tak jak przy włączonym chłodzeniu. Twoje myślenie jest
  • Odpowiedz
@llllllllllllllll: gdyby było tak jak piszesz to w lato powinno się pecety wyłączać i powinny być chłodniejsze a tak nie jest xD

ty jesteś idiotą czy udajesz ? dziwny sposób na trolling - udawanie mądrego
  • Odpowiedz
@llllllllllllllll: ? przecież jesteś tępy, wystarczy poczytać twoje brednie które tutaj wypisujesz, najgorsze jest to że niby uważasz że jesteś mądry a takich idiotyzmów które tutaj wypisałeś JUŻ DAWNO nie słyszałem, wykopowi eksperci do siedmiu boleści
  • Odpowiedz