Wpis z mikrobloga

@Saeglopur: właśnie mam za sobą lekturę i seans na stronie, która jest bardzo sympatycznie zrobiona. :) Trochę mi to przypomina smuklejszą Panamerę. Zauważyłem też gesty, które dzisiaj można mieć np. w BMW serii 7. Do tego ta szybkość ładowania, Superchargery chyba tego nie uciągną, czyżby Porsche chciało stworzyć własną sieć ładowarek? Odważnie. Auto ciekawe, ale chyba bardziej jako ciekawostka, pokaz technologii i rozwiązań. Tym niemniej warto obserwować, dzięki za cynk.
  • Odpowiedz
Do tego ta szybkość ładowania, Superchargery chyba tego nie uciągną, czyżby Porsche chciało stworzyć własną sieć ładowarek? Odważnie.


@system_shock: Ideą Superchargerów jest to że dla użytkowników Tesli są za darmo + sama Tesla początkowo udostępnia za darmo ale docelowo wszyscy inni czyli samochody innych producentów będą za to płacić Tesli. Genialna sprawa jeśli chodzi o strategiczne/logistyczne rozegranie problemu. Docelowo coś czuje że będą powstawać inne siatki ładowarek ale to pewnie
  • Odpowiedz
@Saeglopur: tak tak, strategię znam, jednak nie siedzę aż tak mocno w specyfikacji technicznej, by stwierdzić czy te ładowarki są w stanie "uciągnąć" tak szybkie ładowanie, jakie zapowiada Porsche. Czas pokaże. :)
  • Odpowiedz
@kaczmar119: Fajna sprawa, ale wszystko psuje fakt, że jak takie auta w końcu osiągną normalne ceny, to dojebią taką akcyzę albo sam prąd stanie się tak drogi, że i tak wyjdzie na to samo, co jeżdżenie w dzisiejszych czasach na benzynie. Biednemu zawsze wiatr w oczy.


@TJ_Laser: Mi z kolei przeszkadza zachwycanie się nad tymi samochodami, jako niby ekologicznymi, a to stara technologia z wcale nie "czystą"produkcją i
  • Odpowiedz