Wpis z mikrobloga

Mireczki! Potrzebuję pomocy w wyborze nowego monitora :)

Mój obecny komputer znajduje się na zdjęciu pod linkiem:
http://imgur.com/y1xYKXk

Byłby ktoś chętny doradzić z zakupem? :)

Obecny monitor to BenQ G2222HDL i co prawda jest sprawny, ale starszawy i malutki (21,5 cala), oraz szczerze mówiąc w porównaniu do jednostki centralnej trochę odstaje, a chciałbym zobaczyć lepsze efekty :)

Moje wymagania:
- do grania single player/mmo
- do pracy z tekstem
- do okazjonalnego oglądania filmów
- 27 cali?
- cena w okolicach 1k zł, oczywiście im mniej tym lepiej
- nie mam preferencji co do firmy
- siedzę około metra od ekranu

Da się coś porządnego wyłapać?

#zakupy #komputery #komputer #monitory #monitor #cokupic #allegro #sklepyinternetowe #gry #mmo #problemypierwszegoswiata
savagetommy - Mireczki! Potrzebuję pomocy w wyborze nowego monitora :)

Mój obecny ...

źródło: comment_5cowZxZod1OmtMdRli82rTI1xo3p93bE.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
generalnie nie mam parcia na 4K, mogę spokojnie w 1080 grać, dla mnie wystarczające.


@savagetommy: ja nawet nie gram w nic nowego, ale większa rozdzielczość to więcej linijek czy po prostu więcej miejsca na terminale

  • Odpowiedz
@savagetommy: a ja, a ja też chce poradzić
27" w 1080" - możesz widzieć piksele, może cię to irytować, przy tej rozdzielczości lepiej brać max 24"/25", szczególnie z metra
kolega wyżej co Iiyamę 2483 polecał - dobry wybór, kręci się, podnosi, AMVA i podobno grać też się da

ale generalnie poczytaj VA(czy tam AMVA)/IPS/TN co ci najbardziej pasuję
  • Odpowiedz
@savagetommy: eee, po 1; tagowanie w komentarzach nie pokazuję się 'pod' tagiem :)

po 2; 27" 1440p zaczynają się od 1500zł, te najtańsze/'najgorsze' (najgorsze bo nie są złe, ale ceny siegają kosmosu ogólnie) - przefiltruj sobie ofertę sklepów internetowych

po 3; zajecudny 1080p 24" to wydatek 3 tys zł

po 4; ja osobiście gram na 1440p, mam 980ti - żeby grać na max to jest jedyna karta (przynajmniej z zielonych) która
  • Odpowiedz
@savagetommy: konkretnych modeli nie podam, bo mam tylko doświadczenie z moim - Asus MX27AQ :p

Sam zanim się zdecydowałem, przeczesywałem google przez 3 miesiące, bo nikt mi nie potrafił pomóc...
" 27" 1440p monitor tests "
" 27 inch 1440p review "
" best 27 inch monitor "
itp. itd.

Najpierw wyszukujesz porównania, potem sprawdzasz konkretne modele, opinie, testy, robisz przesiew - polskie stony też się znajdą jakieś :)

Wiem że
  • Odpowiedz