Wpis z mikrobloga

Jest sens reanimować jakoś laptopa Sony Vaio VPCEA3L1E w postaci nie wiem.. wsadzenia mu 2x4GB kości RAMu zamiast stockowych 2+1GB?
Albo podmianka dysku na SSD?

Siedzę teraz na Linux Mint i jak się Chromium wkręci ostrzej to lubi się czasem zwiesić bo mu RAMu brakuje (lel).
W sumie korzystam z niego tylko w trasie lub pisząc jakieś projekty na studia, także Eclipse/JBoss/inne pierdółki czasem odpalam + trochę zakładek w przeglądarce.. sam nie wiem czy jest sens w ogóle cokolwiek dorzucać czy się jakoś przemęczyć..

#laptopy #vaio #sony #komputery
  • 6
@Gallonimus: jak to właściwie jest, SSD wrzuca się zamiast napędu czy po prostu zamiast dysku twardego? O ile w stacjonarce nie miałem z tym problemu tak w kwestii laptopów jestem trochę zielony :P
no właśnie RAM wyjdzie koło 220-240zł za 2x4GB także do przełknięcia jeśli miałoby to coś zrobić

specyfikacja laptopa jest taka o
@Veuch: Możesz zamiast napędu (ale potrzebujesz specjalnej obudowy wtedy), albo zamiast głównego dysku, jeśli nie jest ci potrzebne dużo miejsca. Ram dostaniesz na allegro dużo taniej, a jak się popytasz na mirko, to pewnie za flaszkę wyrwiesz.