Wpis z mikrobloga

Niedawno dotarł do mnie z aliexpress ekranik LCD z nokii 5110 na gotowej do podłączenia płytce. Jednak ekran pracuje na logice 3.3 V, więc dokupiłem konwertery logiczne (oczywiście chińskie z ali), które dopiero co dotarły. (mam tylko arduino 5V). Mogłem przeczytać parametry ekranu przy zakupie, nie musiałbym dodatkowo czekać.() Przez weekend wysmaruję tutorial jak to wszystko podłączyć i zobaczymy, jak z jakością tego ekranu.
Będę chciał go wykorzystać do mojego licznika rowerowego, gdyż monochromatyczny LCD będzie dużo lepiej się spisywał w pełnym słońcu niż OLED, który mam teraz. Ekran od 5510 jest z podświetleniem, więc w nocy powinien zdać egzamin. Więcej niedługo, jak tylko skończę testować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#arduinozchin #arduino #aliexpress
  • 10
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Nano, a niedługo przerobie go na Pro ( ͡° ͜ʖ ͡°). Siedzi pod kierownicą, narazie pokazuje prędkość i dystans. W planach mam podpięcie dodatkowych czujników takich jak akcelerometr, w przyszłości GPS i wifi, by synchronizować dane z domowym serwerem na raspberry PI. Myślałem też o takich śmieszkach jak kierunkowskaz zbudowany z serwomechanizmu i LEDów, który by je wychylał w wybranym kierunku, czy jakiś czujnik ruchu
  • Odpowiedz