Wpis z mikrobloga

Pożarniczy Dromader strzeże podczęstochowskich lasów
Stali bywalcy Aeroklubu Częstochowskiego z pewnością zauważyli nową maszynę parkującą na fragmencie płyty lotniska tuż przed hangarami. Żółty PZL M18B Dromader to nie nowy nabytek Aeroklubu Częstochowskiego, a własność Lasów Państwowych służąca do gaszenia pożarów. Aż do później jesieni maszyna, wraz z załogą, będzie pełniła dyżur na lotnisku w Rudnikach.

Czyli słów kilka o gaszeniu lasów.

A tutaj na filmie greckie Dromadery w akcji. Więcej w powiązanych.
https://vimeo.com/38769109

#polska #czestochowa #lotnictwo #ciekawostki #pzlm18b #dromader #mikroreklama
BaronAlvon_PuciPusia - Pożarniczy Dromader strzeże podczęstochowskich lasów
Stali by...

źródło: comment_QOsmTmqYmtfzsByTnwrzd7jVKBdD4EIE.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@graf_zero: działają, w zeszłym roku uczestniczyły w pożarach lasów. Często w naszych Częstochowskich okolicach jak choćby np. pożary lasu w miejscowości Trząska, gdzie ktoś podpalał las każdego dnia, używano również helikoptera. Zazwyczaj dromadery wzywa PSP, która jest angażowana w większe akcje. Jakieś 4 lata temu, podczas mojej pierwszej akcji jako strażak OSP (miałem wtedy 16 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) przyjechały 4 zastępy z JRG3
  • Odpowiedz
@graf_zero: ten w Rudnikach jest czynny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Coś ostatnio słyszałem od gościa, który pracuje w PSP, że UM Częstochowy i marszałek woj. śląskiego mają dać znaczną część pieniędzy na inny samolot, który zastąpi dromadera, ale kiedy to będzie? Tego nie wie nikt
  • Odpowiedz