Wpis z mikrobloga

@etkath: ehhh, ok, to nie ma sensu. Nie mam zamiaru przekonywać, skoro twierdzisz że znaki są informacyjnie i właściwie są zachętą do zatrzymania i ustąpienia, a właściwie to czekają na śnieg. Ja żyje w przeświadczeniu, że znaki mają porządkować ruch.
Tak na marginesie. Zmień "wirtualnie" Wysockiego tak żeby było pod kątem 90st do zjazdu (w załączniku). Sytuacja się nie zmieni, ot tylko zmieniliśmy kąt pod jakim jest skrzyżowanie. Dalej będziesz
a8110aac8b - @etkath: ehhh, ok, to nie ma sensu. Nie mam zamiaru przekonywać, skoro t...

źródło: comment_V65R7tTLFEaHeArgPnYJx2pXSpc1NlNc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@a8110aac8b: Kiedy widać tam pasy, te znaki NIE ZNACZĄ, że samochód na swoim pasie ZA TĄ LINIĄ ma komukolwiek ustępować. Nie ma takiej zasady w prawie. Koniec kropka. To jedynie twoje fanaberie i konfabulacje interpretacyjne.

Te znaki porządkują ruch OGROMNIE, kiedy spadnie śnieg. Podobnie jest przy wlotach na drogi szybkiego ruchu. Bo przy normalnej widoczności sygnalizacji poziomej jesteś na swoim pasie = nikt nie ma prawa cię z niego spychać, zajeżdżać drogi i kropka.

Rysuneczku nie mam zamiaru komentować, bo jest błędny. Nie rozumiesz, jak ogromnym kuriozum i bublem jest to
e.....h - @a8110aac8b: Kiedy widać tam pasy, te znaki NIE ZNACZĄ, że samochód na swoi...

źródło: comment_tkPbeGa8NsRXfL0gbq8E0wpvqcuGGoTB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@a8110aac8b: Poprawiam rysunek ze strony Nadzoru, bo nie jest zgodny z rzeczywistością i wykonuję rozumowanie, uwaga, trzymaj się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na pierwszym rysunku oznakowanie poziome odpowiada rzeczywistości. Oczywiście osrałeś to, co ci zaleciłem, czyli przyjrzenie się faktycznemu oznakowaniu i idiotycznie pociągniętej za daleko linii ciągłej, to może teraz to dojrzysz. Dojrzysz też może mikro obszar niewydzielony pasami, ze metr albo dwa brakuje kresek. To jest obszar, gdzie nie ma wyznaczonych pasów, więc autobus na pierwszeństwie wylatujący z łącznicy ma tam niejako kontynuację swojego pasa i kontynuację pasa miałby pojazd jadący z Wysockiego. Jako że autobus ma pierwszeństwo, to sprawa jest jasna.
Kontynuując ten sam obrazek, samochód na lewym pasie ustępuje pierwszeństwa nie wiadomo komu. Ma przed sobą obszar dwóch, trzech metrów, gdzie nie ma prawa znaleźć się żaden samochód wylatujący z trasy, bo nie mogą one przejechać przez linię ciągłą. Poza tym wyznaczone są pasy, więc jak już przejedzie przez linię zatrzymania, to jest równorzędnym uczestnikiem ruchu razem z autobusem, który będzie musiał zmienić pas, aby zając lewy pas Wysockiego. ZMIENIĆ PAS. Polecam przejść parę akapitów wyżej w artykule Nadzoru, co piszą o zmianie swojego pasa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby nie było tam tego mikro obszaru bez wyznaczonych pasów, to wylatując z trasy autobus nie ma prawa zmienić pasa bez ustąpienia pierwszeństwa pojazdom, które się na nim znajdują. Koniec kropka. Znaki niemal zbyteczne w sytuacji bezśniegowej, co
e.....h - @a8110aac8b: Poprawiam rysunek ze strony Nadzoru, bo nie jest zgodny z rzec...

źródło: comment_MgS5m6TGBJ63v629rAyp8iFovjJOXdnx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@a8110aac8b: Uruchom myslenie, ludzie inteligentni starają się podważać autorytety, a nie im ślepo wierzyć. Ale oczywiście nie zmuszam. To zaorane, papa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla czytających z boku: oczywiście ja jeżdżę przez to skrzyżowanie zgodnie z intencją projektantów, bo rozumiem, co chcieli osiągnąć, ale gdyby w sytuacji z 3 obrazka, gdzie ja kieruję samochodem czerwonym, ktoś wjechałby mi w samochód i kłócił się, że miał
  • Odpowiedz
@etkath: jak już posługujemy się takimi górnolotnymi porównaniami, to ja wolę słuchać mądrzejszych od siebie, a nie tych którzy twierdzą że są mądrzejsi. Ale tak to na wykopie jest: każdy najmądrzejszy i najlepszy, dlatego siedzi w piwnicy.
Dyskutuj, z NR że są głupi, a nie ze mną. Może nawet zapłacą ci za "poprawniejszą" interpretację, ale pewnie trzeba by zmienić prawo.
  • Odpowiedz
@a8110aac8b: Ty masz podstawowe problemy z logicznym myśleniem, mylisz fakty. Ja nie twierdzę, że jestem mądrzejszy. Robiłeś to ty do momentu, w którym wkleiłeś artykuł. Wcześniej zero argumentów, same "oczywistości", "jasności". Ja na podstawie faktów wysunąłem tezę, ty swoją tezę postarałeś się obronić artykułem, ale co do tego akurat skrzyżowania artykuł również udaje mądrego, a nie trzyma się zasad, którymi sam się przed chwilą posługiwał. Sam fakt tego, że to skrzyżowanie jako unikatowe zostało wyszczególnione tam, i jak po łebkach zostało wyjaśnione prawnie, co tam się dzieje, świadczy o potworku, jaki stworzono.

Więc właściwie już nie dyskutuję z tobą, tylko z autorem artykułu. Bo ty jesteś wydmuszką, która nic sama nie wie, tylko zasłania się starszym i mądrzejszym bratem. A potem ucieka, bo brata akurat w domu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdybyś choć przez chwilę zadał sobie trud interpretacji przepisów i tego malowania na skrzyżowaniu, to byś może mógł podyskutować, podejrzewam jednak, że przyznałbyś
  • Odpowiedz
jeśli jest znak przy wjeździe ustęp pierwszeństwa przejazdu to ustępujemy miejsca innym, również jak zmieniają pas na nasz (łopatologicznie: my wjeżdżamy na ich drogę)


@a8110aac8b: Jeszcze jedno, sory, zapomniałem. Artykuł, który wkleiłeś, totalnie przeczy twojemu powyższemu cytatowi, czyli z przypadku, kiedy w sytuacji autora wątku stoi tam znak ustąp. To troszkę sobie pojechałeś go wklejając ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kolgarol: Ty już o miejscu na górze, po zjechaniu z autostrady. Ja mówię o autostradzie na wysokości stacji benzynowej - ludzie włączający się do autostrady mają pas rozbiegowy, który jest jednocześnie pasem zjazdowym dla osób chcących opuścić autostradę.
  • Odpowiedz