Wpis z mikrobloga

Jako że mam samsunga galaxy s6 skusiłem się na te okulary Gear VR. Było dokładnie tak jak z telewizorami 3D, pobawiłem się tym z pół godziny i szczerze nie urzekło mnie to, głównie z powodu strasznej pikselozy oraz słabego kontentu. Dziwią mnie te filmiki na youtube gdzie ludzie podniecają się tymi okularkami jakby zaraz mieli narobić w gacie... Okulary leżą już od miesiąca zakurzone i zastanawiam się czy ich nie opchnąć na allegro. Dobrze że kupiłem używane za 330 zł.
#vr #gearvr
źródło: comment_eI8HwqfWW67tFrI7aBNU8m1071lJ5UYT.jpg
  • 18
@ZetarXenil: gear vr maja wbudowane czujniki i panel dotykowy, do sterowania np., w grach, rozdzielczość jest słaba ,bo galaxy s6 i s7 maja ekrany tylko 2k do vr potrzeba przynajmniej 4k, bo patrzy się w końcu przez szkła powiększające, dużo oprogramowania jest z oculusa więc można po testować na przykład kino itp gry też niektóre są super, proste ale wciągają.
@Instynkt:
A potrafisz mi powiedzieć, czy to spora różnica?

Mój wyświetlacz:

Kolorowy / IPS TFT
16M kolorów
1080 x 1920 px (5,50") 401 ppi

Twój wyświetlacz:

Kolorowy / Super AMOLED
16M kolorów
1440 x 2560 px (5,10") 576 ppi
@Instynkt: OCULUS RIFT i Gear VR to w zasadzie dwie różne technologie całkowicie inna budowa nie można porównywać rozdzielczości obydwu urządzeń rift to w zasadzie tylko wyświetlacz, inne parametry, gear vr jest takim demem technologicznym, w gruncie rzeczy całkiem dobrym, ale skrzydła rozwinie w następnej wersji z lepszymi wyświetlaczami 4K