Wpis z mikrobloga

Mirki, zaczelam ostatnio interesować się bardziej chemią w wydaniu niekoniecznie szkolnym, ale bardziej ogólnym. Poleccie mi proszę jakieś lektury, od których mogę "zacząć" przygodę z #chemia. #licbaza here, wiec niech to będzie cos napisanego względnie prostym językiem :) Chcialabym lepiej poznać charakterystykę różnych związków i pierwiastków, poczytać o waziejszych teoriach w chemii. #ksiazki
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
chemia organiczna: Przemysław Mastalerz wydanie 1986 (pozniejsze są bardziej okrojone),
chemia analityczna: Minczewski, Marczenko,
chemia fizyczna: Pigoń (teoria), Olszowski (opis ciekawych doswiadczen laboratoryjnych).
Bardzo ciekawe książki, nie wiem od czego powinnaś zacząć bo nie wiem co Cie najbardziej zainteresuje. Proponuje zapisać sie do jakiejś biblioteki (np. politechniki), tam mozesz sobie na poczatek pozyczyć ksiazki do czytelni i zobaczyc co Cie zainteresuje i potem wypożyczyć coś do domu :)
  • Odpowiedz
@adrenokortykotropina: to co powyżej Ci polecają to podręczniki do twardej nauki na studiach. Znudzisz się po 5 stronach. Poszukaj różnych popularno-naukowych, poszperaj po internecie, po wikipedii, sprawdza się zbieranie informacji o różnych związkach, które znamy na codzień, a o których naprawdę niewiele wiemy (ibuprofen, aspiryna, amfetamina ( ͡° ͜ʖ ͡°)) jak wkręcisz się tak pozytywnie w taką pop-naukę to będziesz mogła przejść do podręczników zalecanych powyżej.

Prószyński
  • Odpowiedz
@dlugi_: no dobra, Bielański to akurat wyjątek (w organach dałbym McMurrego, też takie opisywanie z kolorywmi obrazkami), ale takie rzeczy jak Minczewski czy Pigoń raczej nie nadają się do zainteresowania licealisty tematem.
  • Odpowiedz