Wpis z mikrobloga

Do czego ten świat zmierza? Jadę wczoraj z córką z przedszkola, no i mała z tyłu w foteliku nawija: Idzie lisek koło drogi, CICHUTEŃKO STAWIA NOGI. Co #!$%@?? U mnie było zawsze nie ma ręki, ani nogi. Co za syf.
#gorzkiezale #coolstory
  • 68
  • Odpowiedz
Do czego ten świat zmierza? Jadę wczoraj z córką z przedszkola, no i mała z tyłu w foteliku nawija: Idzie lisek koło drogi, CICHUTEŃKO STAWIA NOGI. Co #!$%@?? U mnie było zawsze nie ma ręki, ani nogi. Co za syf.

#gorzkiezale #coolstory

@math1982: a ja nigdy nie rozumiałem tej durnej wyliczanki. Że ręki nie ma to zrozumiałe. Ale że nóg nie ma? To raczej powinno być
  • Odpowiedz
@math1982: i oczywiście kolędy:

Dzisiaj w Betlejem dzisiaj w Betlejem wesoła nowina
Tysiąc bombowców sto odrzutowców leci do Berlina
Berlin się pali, szkop szkopa wali
Hitler na dachu pierdzi ze strachu
Mama Hitlera w
  • Odpowiedz
@Fafnucek:

A jeżeli tak sądzisz, że ten wpływ istnieje i może dotknąć twojego potomka, to może czas się zastanowić nad tym, jak wychowujesz swoje dziecko, skoro głupia rymowanka, może mu tak namieszać w głowie.

Jeżeli zapamietana rymowanka nie ma żadnego wpływu na wychowanie, to co ma?
Po co rodzice w ogóle rozmawiają z dzieckiem, jeżeli jakieś jedno zdanie raz powiedziane, na przykład "nie znęcaj się nad zwierzętami", nie ma żadnego
  • Odpowiedz
@ibilon: Chyba nie załapałeś o co biega w moim komentarzu, albo niejasno się wyraziłem.
Śmieszna jest ta sytuacji, kiedy OP przeżywa, że się dzieci teraz wychowuje na "miękkie pipy", jak to sam ujął, bo w wierszyku "nie ma ręki, ani nogi" zamieniono na "cichuteńko stawia nogi". Używa do tego argumentu "za moich czasów", w związku z tym, założyłem, że jest starym marudą, któremu się nic nie podoba, bo kiedyś było
  • Odpowiedz