Wpis z mikrobloga

Współpracowniczka dziś do klienta
- och, nie mogę obliczyć pani tej wartości. Sama pani widzi, że nie mam tu kalkulatora. - mówiąc to odłożyła swój najnowszy smartfon obok komputera i7 32GB ramu. Widocznie to zbyt mało, by przeprowadzić skomplikowane obliczenie "mniej więcej" 59 procent ze stu tysięcy złotych.

Na szczęście klient też #logikarozowychpaskow i odpowiedział tylko - ach no faktycznie.
#rozowykorposwiat
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krachu: ludzie za dużo korzystają z kalkulatorów do liczenia
jakiś czas temu znajomy (35lat) mnie się pyta:
- ile to jest 1000 :10 ?
- ty na serio?
- tak
- 100
- tak myślałem
  • Odpowiedz
@Krachu: wiedziałem, że to zmyślone historyjki już od 2 opowieści, a wykopki łykają, eh... Naprawdę ktoś wierzy że codziennie przydarza mu się taka historyjka? W następnym odcinku będzie o kobiecie, która nie wiedziała że monitor to nie komputer, a potem pójdzie jeszcze dalej i wyjdzie na to, że ostatnio był świadkiem jak kobieta wpisywała na kalkulatorze ile to jest 2x2 xD

Poza tym już to widzę jak klient odpowiada "a,
  • Odpowiedz
  • 1
@yorrick:
@Krachu: no teraz to mi to wszystko traci bejtem. I7 32 gb w biurze? Od poczatku te Twoje hitoryjki smierdzialy. Mamy rynek pracodawcy krory moze przebierac w takich siksach. Nie wierze ze czlowiek prowadzacy firme jest na tyle glupi zeby nie wymienic tych dziewczyn. Od dzisiaj nie do konca wierze w Twoje opowiesci

W mojej poprzedniej pracy księgowa miała lepszy komputer niż cały dział kreślarzy razem wzięty.
  • Odpowiedz
no teraz to mi to wszystko traci bejtem. I7 32 gb w biurze? Od poczatku te Twoje hitoryjki smierdzialy.


@yorrick: A ja jestem skłonny w to uwierzyć. 4 lata temu w moim korpo każdy miał 2 x stacjonarkę z i7 i 16gb ramu, z czego jedna z nich służyła jako podnóżek, nawet nie wpięta do sieci (a lokalnie na kompie nie robiliśmy niczego wymagającego, bo wszystkie cięższe obliczenia były wywoływane
  • Odpowiedz