Wpis z mikrobloga

Zwłaszcza do #rozowepaski . Czy wy tez cierpicie tak mocno z powodu kompleksów? Przyznam szczerze, ze całkowicie już pogubiłam się w dzisiejszym świecie - nie uważam się za mądra. Ani za zbyt ładna. W porównaniu do tych ludzi z mega osiągnięciami i super modelkami czuje się mało warta. Nie umiem żartować jak moje koleżanki. Często słucham i siedzę cicho, bo szkoda mi się odezwać - jeszcze coś sobie ktoś pomyśli albo złe zinterpretuje. Odbija się to trochę w relacjach z #niebieskipasek , na którym mi zależy. Bo nie wiem, co on może we mnie widzieć, skoro jest tyle innych wspaniałych i lepszych dziewczyn poza mną na tym świecie. Powiedzcie mi, jak sobie z tym radzić? Z takim poczuciem niedowartościowania?
  • 12
@zawodolony-trol: nie i nawet nie wiem co poradzić, bo nie byłam w takiej sytuacji. Zaakceptuj się, nie ma innej rady - masz wiedzieć, na jaki temat masz dużą wiedzę, w czym jesteś dobra, co masz ładnego i równocześnie zdawać sobie sprawę z tego, w czym jest zupełnie przeciwnie. Poznaj siebie i tyle.
@zawodolony-trol: no to uwierz, że ma. Grasz w szachy, doskonale, graj więcej jeśli lubisz, rozwijaj się w tych dziedzinach, dorzuć jakąś, w której masz chęć coś dopracować, POLUB to i siebie. Nie wierzę, że jeśli robisz coś, co naprawdę lubisz, to masz wrażenie, że to nie ma znaczenia. Ano ma - spędzasz przyjemnie czas, dowiadujesz się nowych rzeczy, możesz to jakoś wykorzystać w wolnej chwili lub w razie konieczności w jakimkolwiek
@zawodolony-trol: popracowac nad szacunkiem (do siebie i do innych) i bedzie dobrze. wychwycic swoje dobre strony i je dopracowac a wady zniwelowac o ile lubi sie ciezka prace.
troche pozytywnego myslenia jeszcze nikomu nie zaszkodzilo wiec zaaplikowac troche i bedzie lepiej.
@zawodolony-trol: jedynym sposobem na to jest zaakceptowanie tego ze zawsze znajdzie sie ktos lepszy/madrzejszy/ladniejszy. Milionerzy są biedakami przy miliarderach , ładna laska gaśnie jak stanie koło modelki - nic z tym nie zrobisz.