Wpis z mikrobloga

@Pablo_Dlugosz-00: moim zdaniem zalezy od specyfiki jezyka. W Javie sam byl pewnie w ten sposob stawial klamre. W JS wole pisac w tej samej linijce. W PHP nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia. Kwestia tego na czym sie skupiamy. W przypadku Javy musimy sie skupiac na innych rzeczach niz przy JS.

Moglbym nawet zaryzykowac stwierdzenie ze im bardziej obiektowo piszemy tym bardziej chcemy uzywac klamry w nowej linii. Im cos
  • Odpowiedz
@Pablo_Dlugosz-00:
@informatyk15000k: ja piszę w javie, przez dobry rok pisałem w tej samej, potem znalazłem że można ustawić w nowej, odrazu się zakochałem w takim stylu, wszystko czyta mi się sprawniej przy szybkim scrolowaniu.

No a tak to prawda jest tylko jedna, piszemy tak jak wymyślił twórca projektu, szef czy inny ktoś ważniejszy dla.danego projektu. (no chyba że to my)
  • Odpowiedz
@informatyk15000k: dla mnie w tej samej linijce jest gorzej, nie jest źle, ale dla mnie gorzej, używałem obu więc mam już swoje zdanie/opinie na ten temat, i nie mam zamiaru nikogo do tego przekonywać :)
twój projekt, twój styl.
  • Odpowiedz
@rahcus:

Metoda() {

To jest ok, ale co dalej?

Metoda() {

int tmp;

?

Metoda() {


int tmp;

?

Ja piszę głównie w C i jak w więszkości miejsc w kodzie używam klamry na końcu tak jednak przy definicji funkcji wolę mieć ładną przerwę:
_Metoda()
{
__int tmp2;

Ale np. przy IF-ach mieszam co też dla mnie jest bardziej czytelne i szybciej odnajduję się w kodzie:
if( .. ){
  • Odpowiedz