Wpis z mikrobloga

Sex na klawiaturze zasmuca Z najnowszych badań zajmujących się powiązaniami języka i emocji wynika, że słowa zawierające litery pisane głównie prawą ręką wpływają na nas bardziej pozytywnie niż słowa pisane głównie lewą ręką. Litery i słowa wychodzące spod lewej ręki wywołują w nas złe emocje.
  • 10
@NiEb0: Stewardessa to dopiero smutne słowo. A tak na serio to zastanawiam się, skąd w ogóle pomysł u tych naukowców by badać jakie znaczenia na nasze samopoczucie ma, to ile której ręki używamy do pisania na klawiaturze.
@JesterRaiin: widać zawsze musi istnieć jakiś wyjątek potwierdzający regułę ;)

@Kajetan8: hehe, dobry przykład! a naukowcy to potrafią takie rzeczy wymyśleć w tych swoich badaniach że już niczym mnie nie zaskoczą :) ciekawe ile w tych badaniach prawdy...
@NiEb0: E tam, ta teoria jest w ogóle do luftu. Słowa o różnym zabarwieniu emocjonalnym inaczej brzmią w różnych językach - są rozłożone różnie na klawiaturach, więc jedyne co te badania potwierdzają, to, że pierwszy świat naprawdę się nudzi. :D
@NiEb0: Zastanawia mnie co się stanie gdy autorzy takiej niesamowitej tezy poświęcą jej sporo badań, a na koniec okaże się, że żadnego związku między jednym a drugim nie ma? Po prostu zapomną o kilku tygodniach (miesiącach?) pracy, która poszła na marne? Ciężko mi w to uwierzyć ;)

A co do przykładu, kiedyś spotkałem informację, że najdłuższym słowem w języku angielskim pisanym jedną ręką jest właśnie "stewardess". Po dodaniu "a" mamy polski