Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk: jak najbezpieczniej kupić używany samochód na Wyspach? Czego unikać? Czy sytuacja jest tak samo #!$%@? jak w Polsce, że kupić auto bez skręconego licznika, to jak wygrać w totka? Jest w UK jakaś centralna baza, gdzie można sprawdzić przebieg auta?
  • 13
  • Odpowiedz
@crimson_wind: kup taki max piecioletni za £4k-£5k. nazbieraj £2k sam, reszte na finance po £60/msc, nie kupuj auta za £800 bo dojezdzisz tylko do konca MOT. Ocen sam czy miasto czy jazdy w trasy - benzyna/diesel. Male auto male wydatki, duzy silnik duzy tax i rachunki na stacji
Jeszcze niech @benzdriver cos dopowie
  • Odpowiedz
@crimson_wind: krecenie licznika w UK to przestepstwo, choc nie mozna powiedziec, ze sie nie zdarza.
Najbezpieczniej komis, bo komis MUSI dac ci GWARANCJE. Dodatkowo mozesz sobie ja za pare pensow poszerzyc/wydluzyc i wtedy jestes bezpieczny, bo jak cos sie ma spierydolic w aucie, to stanie sie to w ciagu pierwszych 3-6 miesiecy, wiec poki gwarancja jeszcze dziala.
  • Odpowiedz
@crimson_wind: a ja mam taktyke kupowania tanich aut bo jak przychodzi jego koniec to mi nie szkoda...Mitsu Coltem za 400 pojezdzilem dwa lata, na zlomie dostalem 150; Mazda 323 jezdzilem 3.5 roku (zaplacilem 750) rozbilem, dostalem 150; Honda Jazz za 800 jezdze od 2 lat, zbliza sie MOT i zobaczymy...Ustalam, ze nie wydaje wiecej niz 300 rocznie na naprawy + 100-150 MOT/serwis i chwale sobie ten styl ;-)
  • Odpowiedz
@crimson_wind: ja kupiłem zafirę z rocznym motem od murzyna jako totalny laik, kupiłem ją za 750 funtów, przez rok włożyłem w nią drugie tyle, ale nie narzekam, to dobry samochód, chociaż nadal mam trochę do zrobienia bo ledwie przeszła mot ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do kręcenia to najczęściej ludzie kręcą sedany/limuzyny w dieslu, takie auta z założenia kręcą wysokie przebiegi, a jedyną opcją jest kręcenie licznika
  • Odpowiedz
Polecam rozejrzeć się za vauxhallami, szczególnie w benzynie 1.6 lub 1.8 ceny części są chyba najniższe i ubezpieczenie jest tańsze niż w przypadku wielu innych marek aut


@czlowiekproso: Właśnie będę szukał OPLA (jaki k...a Vauxhall???) albo Forda w benzynie, z diesla się już wyleczyłem jakiś czas temu.
  • Odpowiedz