Wpis z mikrobloga

Chciałbym zabrać głos w sprawie tego artykułu:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19963855,terrorysci-juz-sa-w-krakowie-z-rozowym-aparatem-komentarz.html

Jest on odpowiedzią na inny artykuł dotyczący tej samej sprawy, zauważenia muzułmańskiej pary fotografującej infrastrukturę galerii handlowej.
Ten artykuł wprawił mnie w osłupienie! Ktoś bagatelizuje problem. Czegoś takiego się nie spodziewałem. Właśnie przeczytałem artykuł naśmiewający się z tego, że ktoś zareagował na fakt fotografowania newralgicznych elementów centrum handlowego przez parę wyglądających na muzułmanów.
Wiecie skąd biorą się wspomniane zamachy? Właśnie z BAGATELIZOWANIA problemu.
Nie wierzę w to co czytam, Ktoś znowu staje w po złej stronie barykady. Bo my takie homofoby, więc zapraszajmy kogo popadnie i miłujmy? Zdecydowanie nie opowiadam się za taką polityką. A co ważniejsze, próby zamachów terrorystycznych właśnie są UDAREMNIANE przez tego typu "czepialstwo" i zwracanie uwagi na takie rzeczy.
Przypuśćmy, że tamta muzułmańska para faktycznie miała powiązania z terrorystami i coś planowała niedobrego w tym miejscu, ale przez ich wykrycie plan zamachu odwołali (wiem, że pozwalam sobie tutaj na duże uproszczenie). Ale do czego zmierzam? A no mianowicie do tego, że NIE DOWIEMY się czy artykuł o tamtej parze właśnie nie zapobiegł jakiejś masakrze.
I szczerze mówiąc mało mnie obchodzi generalizowanie w tej kwestii. Dla mnie sprawa jest prosta... Wam podobni dokonują mordu na niewinnych osobach, tak? Trudno, w takim razie nie będę ryzykował i wolę być przezorny.

Korzystając z okazji, chciałbym zaprezentować Wam też zwiastun filmu "Nie zazna spokoju, kto przeklęty" (tytuł swoją drogą mi bliski). To hiszpańska produkcja z 2012 roku. Pijany inspektor policji zamieszany zostaje w potrójne morderstwo. Istnieje jednak świadek, któremu udaje się uciec i który mógłby go obciążyć swoimi zeznaniami. Policjant wszczyna śledztwo, które tak naprawdę ma na celu znalezienie i wyeliminowanie świadka. Musi się spieszyć, gdyż w sprawę zaangażowała się również sędzia, która ma wobec niego wątpliwości. Oboje odkryją jednak, że nic nie jest tym na co wygląda - to, co wydawało się jedynie prostą sprawą związaną z handlem narkotykami, przekształci się w coś o wiele bardziej niebezpiecznego.
Film z tych w którym więcej gadania niż akcji, wolno się rozkręca i może zmęczyć. Ale warto poznawać kino inne niż wyłącznie amerykańskie. Ja obejrzałem i nie żałuję.
A co takiego zaprezentowany niżej przeze mnie film ma niby wspólnego akurat z terroryzmem? Tego Wam już nie zdradzę. Ale do problematyki artykułu, który w tym wpisie skomentowałem, ten film pasuje jak ulał! A szczególnie jego finał.

#film #kino #polska #swiat #terroryzm #muzulmanie #bekazlewakow #bekazlewactwa #trailer #hiszpania #spain
Bunch - Chciałbym zabrać głos w sprawie tego artykułu:

• http://krakow.wyborcza.pl...