Wpis z mikrobloga

@piwazazywa:
Czemu sprzedawać piwa taniej, skoro można drożej?
Btw, przy krafcie rzadko widzę aby cena była istotnym elementem. W recenzjach praktyczne nie widzę uwzględnienia parametru cena i stounkowo często zdarza się, że dane piwo jest porównywane z marką 2-3krotnie droższą (zazwyczaj narzekają, że danemu piwo dużo brakuje do xxx).
No i to jest Pracownia Piwa, więc rzadko kto ma czelność im coś zarzucać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piwazazywa: szczerze mówią nie mam problemu z dobrymi czy wręcz doskonałymi piwami w nieprzyzwoicie wysokich cenach. Bardziej #!$%@? mnie sprzedawanie rzeczy przeciętnych, słabych czy wręcz wadliwych po cenach w przedziale od 6 czy 7 peelenów w górę przez gównobrowary, które wyczuły koniunkturę i próbują podłączyć się pod kraft.
@BrowarPERUN: Z nieskazitelnością PP bym nie przesadzał, bo dosłownie kilka dni temu piłem Plan-T który zbyt mocno przypominał ciemne Noteckie. Oczywiście szanuję, ale są lepsze browary. Cena rzadko ma znaczenie, bo regularne krafty kosztują zazwyczaj te 7-9 zł, w sumie wszyscy się tego trzymają. Do tej pory tak samo było z piwami Pracowni, dlatego zdziwiłem się, że wypuścili regularne RISy bez bajerów za dwie dychy sztuka, a choćby Wasz Bafomet to
@BrowarPERUN: Nic podobnego ;) cena B. była w sam raz. Ludzie to szanują, dobre piwo, a za piątaka z reszty w sam raz na porter czy pilsa. Natomiast ceny w sklepach to zupełny rozstrzał i nie sugerowałbym się, że ktoś na wykopie pisze że zapłacił tyle czy tyle. Nie raz było, że mirek w komentarzy pisał, że u niego dane piwo za tyle mnie czy drożej.
Np. W sklepie pod moim
@dr_gorasul: A myślałem, że to w moim sklepie koszą najbardziej (ʘʘ)
@Kramah: Sugerowałem się postem na fejsie, bo Artezan zapowiadał, że piwo w sklepach nie powinno przekraczać 16 zł, żeby uniknąć dziwnych sytuacji. No to tym dziwniej w sumie wygląda taka różnica między piwem roku, leżakowanym w beczce, a regularnym RISem (na pewno smacznym, aaaale...)