Wpis z mikrobloga

To kiedy partia się rozpada? Coś ucichło o Korwinie, o ile Razem przy mniejszej subwencji jest mocno widzialna i słyszana to ci nie. Ani propozycji, ani protestu.

http://expresselblag.pl/wydarzenia/polityka/michal-szydlarski-mocno-odcina-sie-od-partii-korwin-co-dalej-z-partia/

No własnie. Nie potrafię dłużej zwodzić ludzi wyimaginowanym celem w KORWiNie. Tego celu najzwyczajniej nie ma, a im więcej docierało do mnie informacji, tym mocniej obraz układał się w zaplanowaną całość. Ten cel jest skalibrowany w taki sposób, by przez kolejne dekady próbować i zmagać się z przeciwnościami jakie są sztucznie tworzone wewnątrz partii. Bo chodzi o to, by nie złapać, lecz gonić króliczka, który podobno ucieka od 30 lat dziwnymi skokami. Kto mądry niech sobie dopowie resztę.


#4konserwy #neuropa #korwin
  • 20
@urs6: Też się dziwie brakowi aktywności. Przecież tematy same się nasuwają np ustawa o ziemi. Poza konfą Korwina nie robi się nic w tym temacie, a gdyby zrobiono w tej sprawie protesty to można zyskać jakieś poparcie na wsi. Inny temat to abonament dla wszystkich. Kolejny przykład fiskalizmu państwa i kolejny idealny temat dla partii wolnościowej. I także brak reakcji. Może w przyszłości coś się zacznie dziać, ale trzeba wykorzystywać okazje
@urs6: Myślę, że kiedyś nadejdzie taki moment, iż partia Korwina (obojętnie jak będzie się nazywać) wejdzie do Sejmu,nawet jeśli Korwin będzie nadawał 24 h na dobę o Hitlerze albo zbyt dosadnie się wyrażał o kobietach/niepełnosprawnych. Ruch Kukiza za jakiś czas się rozpadnie albo po rozłamach dociągnie jako kadłubek do 2019 r., a tam osiągnie może 1 %, któraś z tych możliwości jest już dziś pewna. Część młodych wyborców odwróci się od
@galicjanin: To że nie ma alternatywy dla ludzi o takich poglądach to jedno, to że na polskiej prawicy nie ma nic ciekawego to drugie. Mi z poglądami Korwina jest totalnie nie po drodze, ale dostali potężną subwencję. PiS produkuje tyle projektów przeciw którym można być przeciwko. A tu cisza, wszystko pójdzie na fundusz na nowe śmieszne obrazki. Każdy głos w dyskusji to kolejny punkt widzenia, Korwin ma swoich gdzieś. Skończy się
@urs6: Zacznijmy od tego kto to ma krytykować ? Korwin ? To zbyt poważna materia dla niego aby mógł się co do niej wypowiedzieć. Wipler, były pisowiec, który chętnie by wrócił do PiS gdyby ktoś go tylko tam chciał ? Dzieciaki takie jak Berkowicz czy Agatka Banasik, a może Miriam ? Wolne żarty. Nie będą krytykować bo nie ma kim tego robić, ale według mnie wejść mimo tego wejdą do Sejmu
Ruch Kukiza za jakiś czas się rozpadnie (...) Część młodych wyborców odwróci się od PiS. Na kogo zatem będą mogli głosować ? (...) pozostają dwie alternatywy. (...) Druga to właśnie Korwin, tu jest większe prawdopodobieństwo, że partia w końcu przekroczy próg. Bo na kogo innego mieliby głosować ?(...)


@galicjanin: Leżę i kwiczę ( ) Zrobiłeś mi dzień. Nie zliczę ile razy już taki paciorek słyszałem. "Tym
@ASZ1000: Z dużej chmury mały deszcz - odchodzi tylko towarzysz Winnicki, reszta narodowców (już chyba byłych) pozostała lojalna wobec Kukiza.
@takie_chwile_jak_te: Być może większość wyborców tak zrobi, że nie pójdzie, ale sam znam kilku wyborców PiS i Kukiza, dla których drugim wyborem był Korwin. W poprzednich wyborach brakowało im 0,24 % do wejścia do Sejmu to ledwie jakieś kilkadziesiąt tys. głosów w całej Polsce czy zatem przy rozpadzie Kukiza i
@galicjanin: Dalej myślisz życzeniowo: wybierasz wygodne fakty, a ignorujesz resztę.
Rozpad Kukiza? Spadek poparcia dla PiS? Ok, to są jakieś szanse, a teraz zagrożenia:
- umocnienie siły PiS
- wzmożenie polaryzacji PO/Petru/salon vs PiS
- konsolidacja Kukiza
- Hitler
@Kamill: Populizm jest łatwiejszy niż polityka, nie mniej, gdyby nie dostali państwowych pieniędzy miałbym to gdzieś, ale... Nawet kolibry o ile zabiorą się poważnie za robotę mogą mieć jakiś wkład w dyskurs, każdy głos na poziomie jest ważny. Na tym polega demokracja liberalna, aby zebrać jak najwięcej głosów i wybrać/stworzyć najlepszą, najkorzystniejszą dla wszystkich opcję.
Jeszcze nie skapnęli się, że można działać tak jak Razem, zamiast produkować thug life na youtube.
Populizm jest łatwiejszy niż polityka


@urs6: Ale gdzie w demokracji jest granica między populizmem a polityką? Tak mniej więcej, oczywiście zdaję sobie sprawę, że to mogą nie być pojęcia ostre.