Wpis z mikrobloga

Jadę obejrzeć auto, na które napaliłam się jak szczerbaty na suchary (ma to być moje pierwsze auto i jako pierwsze oglądam, bo na miejscu). Na co zwrócić uwagę (Clio 2 lift 1.2 + LPG) z 2002r.? Jak z niebieskim się dziś nim przejedziemy to na co zwracać uwagę?

Jeśli dziś mi się spodoba, to chcę przyjechać drugi raz ze znajomym i zawieźć autko do sprawdzenia. Jeśli byłoby wszystko ok, to biorę :)

Przegląd w Renault w Krakowie kosztuje 260 zł, umówić się tam czy szukać jakiegoś zwykłego mechanika? (tam mi tylko obejrzą instalację gazową, bo tylko do jednej firmy mają coś tam).

#motoryzacja #kiciochpyta
  • 9
@Miniaa: Zdjęcia =/= realność. Przyśpieszaj, hamuj. Sprawdzaj, czy auto się dusi wtedy, kiedy nie powinno. Puść kierownice żeby zobaczyć, czy auto samo nie skręca. Podjedź na kontrolę pojazdów żeby sprawdzili stan bajerów do wymienienia ew. jak ktoś napisał - mechanik i podnośnik/kanał. A propo gazu - ile jeździło na tym gazie? Bo jeśli +5 lat i dużo nawiniętych kilometrów to licz się z dodatkowymi kosztami.
@powrutkrula: A umówić się do Renault na przegląd czy do zwykłego mechanika? czy to będzie jakaś różnica w cenie i jakości przeglądu? w Renault ma to potrwać 2h i 260zl, ale nie sprawdza dokładnie instalacji gazowej.
@Miniaa: znajomy miał takie Clio z silnikiem 1.2 w LPG - z tego co pamiętam, przy 1.2 trzeba w takim wypadku mocno pilnować luzów zaworowych, bo inaczej kaplica. A regulacja jest bodajże płytkowa (a na pewno nie samoczynna, hydrauliczna jak w większości aut z tego okresu) i wcale nie taka prosta (=nie tania) i najlepiej co 10kkm. Do tego silników 1.2 jest ileśtam wersji i każda trochę inna.

Ja bym nie
@Miniaa: tylne sprężyny lubią pękać, servo hamulcowe, tylna klapa lubi rdzewieć, kiedyś miałem dwie clio :), do dzisaj jedno z nich zostało rodzinie i radzi sobie dobrze, odiwedź forum francuskie.pl tam znajdziesz dużo istotnych informacji