Wpis z mikrobloga

Zawsze z rana odczuwam głód, ale jednocześnie czuję, że jeśli coś zjem to zwymiotuję.
Jak żyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lim3: Możesz mieć tak jak ja chorobę refluksową. Polecam rano tabletki Gasec. Dobrze jest też nie jeść zaraz po przebudzeniu tylko poczekać z godzinę aż organizm sam zacznie krzyczeć, że jest głodny i zwalczy nudności.
  • Odpowiedz
@Lim3: kiedyś też tak miałam, ale mi przeszło odkąd miałam do wyboru zjeść na siłę lub nie mieć swobodnej możliwości zjedzenia czegokolwiek przez kilka następnych godzin
  • Odpowiedz
@Lim3: Pro tip to mała kolacja złożona z warzyw. W nocy organizm nie trawi tak świetnie jak w dzień, jak wstajesz to jesteś przejedzona z dnia poprzedniego.
  • Odpowiedz
@Lim3: to samo... Kiedyś zaczęłam się zmuszać i po kilku takich razach juz było spoko, potem nawet głodna się robiłam po obudzeniu od razu. Później jakoś znowu powróciłam do starych nawyków i tym razem nie mogę się juz przemóc :/
  • Odpowiedz
@Lim3: Refluks żołądkowo przełykowy. W nocy zarzuca ci treść żołądka tz kwas do przełyku. Rano masz za dużą ilość kwasu w żołądku i podrażniony przełyk. Objawia się nudnościami czasem bólem/ ćmieniem, porannymi wymiotami (spowodowanymi podrażnioną błoną śluzową). Leki tz inhibitory pompy protonowej wszelkie omeprazole pentaprazole będą dobre. Np controloc/helicid dostępne bez recepty walisz rano po 30 minutach jesz śniadanie :) Of najpierw zgłoś się do lekarza i zrób gastroskopie czy
  • Odpowiedz
@dr_Batman: @Lim3: Ha, miałam coś takiego, przy czym w moim przypadku najbardziej pomogło ograniczenie rzeczy powodujących nadprodukcję kwasów - polecam zwykłe wysypianie się, różnica jak stąd do Moskwy. Ograniczenie kawy też pomogło. Dostawałam różne leki od lekarza i pomagały na jakiś czas, ale w dłuższej perspektywie polecam do tego zmianę trybu życia.
  • Odpowiedz