Wpis z mikrobloga

@IreuN: pytałem jakie jest napięcie logiki (ile jest np. na tx kiedy nadawany jest stan wysoki). W wielu źródłach piszą, że wybiera to zworką, a ty piszesz, że zworka jest niepotrzebna. Jest dołączona do układu @IreuN ją dostałem, ja też w tym samym konwerterze. Obawiam się, że z tego 3.3v to dużo prądu nie pociągnie.
@IreuN: 5v masz podłączone bezpośrednio do zasilania usb także do 500mA powinno się dać pociągnąć. Z 3.3 bym nie próbował ciągnąć dużo, bo jest ono z jakiegoś stabilizatora wewnątrz układu, który jest tam prawdopodobnie tylko po to, żeby zasilić sam układ.
@Sihill_pl: jest tak napisane, że sam nie do końca rozumiem, ale jak dla mnie chodzi o to, co napisałem. Powiedz w końcu jakie jest wg ciebie napięcie logiki tego układu, bo sprzedawcy piszą, że jest wybierane zworką, a ty mówisz, że jest niepotrzebna.
@Sihill_pl: ja już nie wiem o co ci chodzi. Napisałeś, że zworka jest nie potrzeba, ja zmierzyłem i udowodniłem, że zworką wybierasz napięcie logiki. Napisałeś, że można pociągnąć z tego układu prąd (do np. esp), a skoro jest to pin do wybierania logiki to może nie dawać odpowiedniego prądu do zasilania innych urządzeń. Nawet to sprawdziłem przed chwilą i mój układ daje maks 37mA, czyli esp nie zasili.
@psi-nos: Zworką ustawiasz poziom logiczny TX. VCC<->5V - 5V, VCC<->3V3 - 3.3V. Ja do takiego cholerstwa dorzuciłem sobie LM317, który na dodatkowy pin daje mi 3.3V - wygodna sprawa, bo z jednego urządzenia możesz również zasilać np. ESP8266.