Wpis z mikrobloga

#piwo #ocenpiwo
Kupiłem sobie w Tesco dziś dwa piwa - Lwówek Jankes (nie wiem co mnie podkusiło) oraz kilka butelek Żywiec APA z myślą o sobotnim grillu. Niestety, ale poziom jaki prezentuje piwo z BRJ - Lwówek Jankes jest FATALNY. Aromaty chmielowe - szczątkowe. Co czuć? Słodowość jak lagerze, ściereczka i coś co nie było dotąd grane - metal. Poziom goryczki na poziomie: bardzo niska do niskiej.
Z etykiety zniknęło te pięć chmieli, które to swego czasu browar przed nami sukcesywnie ujawniał w postaci układanki. Na dzień dzisiejszy może być tam jakikolwiek chmiel i niekoniecznie ten aromatyczny amerykański.
Co to ma być do cholery jasnej? Piwo kosztowało 7 złotych (tesco), a dostałem jakiś lurowaty popitek. Żałuję, że nie wziąłem stojących obok Radugi czy Brokreacji :/

Zaraz po tym otworzyłem Żywiec APA, i wiecie co? Jest lepsze niż ten żałosny Jankes za 7 złotych :D Czuć w zapachu chmiel, goryczka też niska, ale na pewno wyższa niż w popitku z BRJ.
Z czym oni chcą konkurować? Z kontraktowcami, którzy proponują lepsze smakowo i bardziej udane piwa w podobnej cenie? Z grupą Żywiec, która oferuje swoje piwa jak Saison, APA, Porter w cenie niemal dwuktotnie niższej niż piwa BRJ?

Utwierdzam się mocniej w przekonaniu, że jedyny piwem jakie może kiedyś kupię od BRJ to porter ciechanowski, reszta niech ginie. Ten browar od dłuższego czasu serwuje w swych piwach niekończące pasmo wad. Cuchnący żygowinami Szwejk, skwaniałe Lagerowe, niegdyś cytrusowe - a dziś piołunowe Strażackie, pszeniczne przypominające zapachem szpitalny środek dezynfekcyjny, milk stout pozbawiony gazu, ultrasłodkie i bezgoryczkowe aipa czy rozpuszczalnikowy stout imperialny. Ja wysiadam, szkoda mojej kasy na kolejne sprawdzanie czy browarom Jakubiak wreszcie się udało piwo.
dr_gorasul - #piwo #ocenpiwo 
Kupiłem sobie w Tesco dziś dwa piwa - Lwówek Jankes (n...

źródło: comment_zbAmIZ8Bz9COdKMxxY6kcsyk8MtT7ZDV.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: Wszystkie z Lwówka i ogolnie BRJ są dla mnie fatalne nie do picia. A Żywiec APA no może saison i jeszcze porter to już piwo w bardzo dobrej cenie piwo do picia na ilosc. Zdecydowanie lepiej dorzucic 2-3 zł i kupić cos co smakuje.
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: Piwo było dobre kiedyś. Wzorcowe APA na początku. Aktualnie pan Jakubiak woli bawić się w politykę niż robić dobre piwa( ͡° ͜ʖ ͡°) tak samo Toporek kiedyś był mega smaczny i było czuć Cascade, a teraz niepijalne piwo.
  • Odpowiedz
  • 1
@dr_gorasul: Bo i nie ma się co podniecać Jakubiakiem. Już od dawna ma mocno srednie albo i kiepskie propozycje. Ostatnie na jakie sie skusiłam to Maorys, na pewno dało się lepiej wydać te kilka zł.
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: To nie jest tak do końca. Największym problemem browaru Lwówek jest utrzymanie stałego poziomu jakości. Osobiście uważam, że najlepsze jest piwo Lwówek Książęce i piję tylko takie. Jednak od czasu do czasu trafiam na butelkę takiego gniotu, że w w efekcie mam kilkutygodniową pauzę od piwska.
  • Odpowiedz