Wpis z mikrobloga

Kiedy parę lat temu zakładałem konto w tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank (wtedy jeszcze Alior Sync) wydawało mi się, że wtedy był to bank dosyć innowacyjny, nowoczesny i atrakcyjny: bezpłatne konto, przelewy natychmiastowe, zwrot za zakupy, przejrzysty interfejs, no i praktycznie wszystko można było załatwić przez internet. Od czasu, kiedy skumali się z T-Mobile przestali chyba iść do przodu. Ogólnie w porównaniu Alior Sync z Alior Bankiem, ten pierwszy wydawał mi się odpowiedni dla kogoś, kto chce mieć nowoczesne i darmowe internetowe konto, bez potrzeby odwiedzania oddziału.

Teraz zauważam, że Alior Bank idzie do przodu i mają dodatkowo: kantor walutowy, konto maklerskie, parę różnych kont osobistych, ciekawsze oferty lokat (choć nadal bez super szału), jakieś bajery typu ubezpieczenia i inwestycje...

Takie przemyślenia trochę z d*py, ale nie lubię jak nic się nie dzieje w moim banku :( Nie rozumiem trochę polityki Alior Banku.
Byłem kiedyś klientem Deutsche Banku i tam też zaczął się taki okres, że zaczęli wprowadzać opłaty, zmniejszać oprocentowanie oszczędności itp., a ponad to nic ciekawego i nowego nie wprowadzali i to właśnie spowodowało, że przeszedłem na Alior Sync.

Myślę, czy by nie przejść do Alior Banku, bo tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank uważam, że zaczyna zostawać trochę z tyłu, nie tylko za Alior Bankiem, ale np. Smart Bank zyskuje na popularności.

Co sądzicie? ( ͡ ͜ʖ ͡)

#aliorbank #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #tmobileuslugibankowe #banki #bank #kontobankowe
  • 10
@jabukasiga:
Po co ci to?
Przecież możesz otworzyć konto w kantor alior i zamówić sobie karty, a przelewy sync>kantor>sync latają online.

Alior jest nastawiony na rypanie.
Płatne wpłatomaty
Bandycki kurs na kartach, ten z dwiema gwiazdkami https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/kursy-walut.html

A synca stworzyli i sprzedali swój udział do tmobilea, w sumie to dobrze że oferta zastygła i nic się nie dzieje bo jest nadal bardzo konkurencyjna.
@jabukasiga: Oprócz bezpłatnej karty wszystko jest nadal w T-M UB, również zwrot za zakupy. Więc o co chodzi?
@Nhfg45fffgg:

A synca stworzyli i sprzedali swój udział do tmobilea, w sumie to dobrze że oferta zastygła i nic się nie dzieje bo jest nadal bardzo konkurencyjna.

Nikt niczego nie sprzedał...
@bartek555: @Nhfg45fffgg: @MichaelT128: Nudzę się i chciałem się dowiedzieć co sądzicie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ogólnie to i tak przymierzam się do założenia dodatkowego konta, bo TM ma bardzo słabe konta oszczędności i lokaty, a ponad to zastanawiam się czy nie pobawić się w giełdę ( ͡º ͜ʖ͡º) Ogólnie to z TM jestem zadowolony, ale w jednym koncie wszystkiego
@jabukasiga: alior niestety ma strasznie paskudny interfejs a aplikacja mobilna woła o pomstę do nieba.

Ogólnie to ja nie widzę problemu aby założyć sobie konto w jakimś banku na próbę i potestować, przecież nikt nie karze Ci likwidować starego konta przy zakładaniu innego. Można mieć kilka :)