Wpis z mikrobloga

@SPGM1903: a znalazłem ostatnio pare skrzynek na MRU i w zasadzie w tedy dowiedziałem się że takie coś istnieje, ale niektóre ukryte tak że tylko wrodzona ciekawość (ciekawe co w tej rurze jest?) pozwoliła je znaleźć
@Eflik32: !praptak, usuń konto...

@DOgi: syćko mom, jeno chętnych do szukania :P

@mocher_kg: skrzynki powinny być tak ukryte, byś wiedział o nich tylko dlatego, że podano tak w podpowiedziach od autora. Ale - jak widzisz, ciekawość powoduje odkrywanie nowych, ciekawych rzeczy ;)
@DOgi: aaa, na Zakrzówku też będzie :P jeden z etapów. Niemniej - większość punktów pośrednich koncentrować się będzie na Podgórzu. Podpowiem tylko tyle, że dobrze by było znaleźć jakiś stary komputer...
@SPGM1903: kiedyś na równo traktowałem open i com ale kiedy znalazłem kilka w kale, to stwierdziłem, że jednak .com pozostawia mniej miejsca na fantazję, ale za to gwarantuje pewien poziom.

W sobotę wróciłem z eventu w Strzyżowie i teraz widzę, że dzieli nas pogłębiająca się przepaść.
@ksy3: nie nowością jest, że wiele projektów typu "open" jest nieco mniej zunifikowanych. To samo jest przecież z oprogramowaniem (choć to nie zawsze reguła). Mój kolega też woli geo z tego samego powodu. Ja jednak się nie zrażam... Fakt - wiele keszy jest po prostu paskudnych, ale nie zmienia to faktu, że jest ich dużo, dużo więcej. Czasem wychodzi to na korzyść ;) Znalazłem wiele keszy, które poziomem wykonania plasują się
@ksy3: wiem, ubolewam nad tym i szukam sposobności, by do Tarnowa zawitać i założyć kilka - nawet obecną chciałem założyć, ale padło niestety, z ubolewaniem, na Kraków, bo do Tarnowa przez miesiące było mi żywcem nie po drodze... Gdzieżbym tam mógł serwisować. Tzn - mam tam jedną założoną i to też taką quizową, ale póki co - brak zainteresowania. A mam dużo opakowań na skrzyneczki mniejsze i większe - cała waliza!
ale póki co - brak zainteresowania


@SPGM1903: w Tarnowie masz może ze 4 aktywnych openowców (choć może być mniej, gdyż wszyscy emigrują do geo). Wątpię by był tu sens zakładać nowe skrzynki open, gdyż każdy początkujący keszer słyszy u nas by się od open trzymać z daleka (a mamy nowych sporo w okolicy, w tym roku ponad 10 już).
@ksy3: ja wiem czy wszyscy? Do tych czterech dołącz jeszcze trzech. Mnie i dwóch kumpli.

Ja myślę, że JEST sens, tylko trzeba zakładać skrzynki, które są atrakcyjne, a nie spierdzielone. To, że geo czy open to tylko kwestia famy. Prawdą jest, że na open jest kilka skrzynek, które wołają o pomstę, ale... jeżeli nie będziemy tego weryfikować i usuwać syfu to on pozostanie.

Wszystko jest kwestią podejścia samych keszerów, ja się
@SPGM1903: kiedyś jeszcze się bawiłem w zgłaszanie (dzięki moim interwencjom kilka skrzynek zarchiwizowano lub przeniesiono, głównie chodziło o zakopane na cmentarzach) ale po wypadzie nad morze odpuściłem, za dużo roboty bym miał.

Druga sprawa to przedmioty podróżne: coiny są przeważnie piękne, a geokrety to już w większości syf i to straszny (nakrętka, kółko zębate, te Twoje, też nieszczególne). Wiem, że groundspeakowe gadżety są drogie ale żeby śmieci używać jako podróżnych...
@ksy3: bo to jest komplet :) to nie byle poobijane resorówki. Może tak wyglądają, ale to złudzenie. One wszystkie stanowią klucz do kesza (a tak oryginalnie to większość z nich stanowi serię).

Bo widzisz - może masz wysokie wymagania co do fantów, które zamieszcza się w keszach, ale resorówek (przyjamniej tych, bo miałem je w ręce - w końcu się nimi bawiłem) za śmiecie bym nie uznał - to nie jest
@SPGM1903: wpisz sobie: celtic circle geocoin i porównaj z resorakami:-P

Twoja skrzynka z tymi samochodami, to projekt na pół życia i wątpię by się komuś chciało za tym jeździć, szczególnie, że ma wybór wśród wielu skrzynek (łatwo możesz to sprawdzić zlecając znalezienie znajomemu, tak w formie testu paczki). Btw. nie boisz się, że jeden zaginie i ludzie będą źli?
@ksy3: tak właśnie sądzę, że tonie był najlepszy pomysł i warto to uprościć :P

celtic circle geocoin i porównaj z resorakami


co ty porównujesz malucha z beemką... niby oba napęd na tył mają, ale bądźmy realistami ;) Jak ktoś będzie chciał wydać trackbugi w takiej formie to wyda nawet i na open. Czemu na geo są takie fajne przedmioty? Bo tylko takie są dostępne (monopol groundspeaku), a jakbyś zapytał statystycznego geocachera