Wpis z mikrobloga

#uk #emigrujzwykopem #emigracja

mam pomysł [oraz propozycję do wykopków z uk]

co wy na to by zebrać 5-10tys funtów i pomagać wykopkom wyjechać za chlebem?

działałoby to na zasadzie; my ci pożyczamy na miejscu 1000 funtów, ty podpisujesz umowę, dajesz nam dane czy chu wie co dla zabezpieczenia prawnego

ty znajdujesz pracę, możliwie tanie mieszkanie by nie wydać za szybko kasy i po miesiącu nam oddajesz całą kwotę, plus zobowiązujesz się do co miesięcznego płacenia 200p [przez pół roku] w zamian na pomoc, które to pójdą na zrzutkę do pomocy kolejnym wykopkom

jak myślicie, dałoby radę coś takiego zorganizować? ma ktoś lepszy pomysł? masa ludu, jak ja nie ma jak odłożyć kasy, a chciałaby uczciwie wyjechać i zmienić swoje życie...
  • 40
@IsraelKilman: Przecież z nim nie ma sensu dyskutować.. czytając jego wpisy mam wrażenie, że to jakiś troll a la Niesiołowski- pluje jadem na wszystkich wokół, bo nikt nie chce mu pomóc i tylko "dajcie dajcie" :|
@#!$%@?: pracowałem w bierze i u nas był ochroniarz który pracował całymi miesiącami robiąc praktycznie 2 etaty bo na takie coś im pozwalają. dzień w dzień w pracy od 8 do 20. pomimo słabej stawki godzinowej, pracując codziennie taki ochroniarz na rękę dostaje kolo 3 koła, przynajmniej tak mówił. wiadomo zero życia prywatnego, zero urlopu ale myślę że normalny człowiek da rade przepracować ze 3 miesiące w tej niezbyt ciężkiej fizycznie pracy.
ale was boli dupa X_x nie jestem wami

to jakiś troll


XD PLS... a kulkę w łeb chcesz? jak ja szukałem pracy to nie dostałem innych propozycji, a razu pewnego jakiś frajer wybrzydzał na moje cv bo mieszkałem ze starymi i tylko dorabiałem by im pomóc
@headhunter13: pomysł na biznes cebulancki, ale w gruncie rzeczy pozwala na mniejsze straty i jakby co będzie można pomóc komuś w kłopotach, bo jednak lepiej się pomaga mając te 100tys oszczędności niż nic
no tak bo wszyscy są tacy sami, super wizja kurfo...


@#!$%@?: Coś taki agresywny ? @valotr:

Nie udaje Ci się zebrać na wyjazd i wymyśliłeś nowy wspaniały biznes? Rozczaruję Cię, bez nerki pod zastaw albo innego dobrego zabezpieczenia takie coś nie ma racji bytu. Jeśli nie ma 1000 funtów na wyjazd to nie dostanie też dobrego zabezpieczenia.


Jak ładnie napisał @rotulador:

i tutaj dochodzimy do momentu, w którym trzeba zadać
@#!$%@?: inny pomysł: założyć firmę coś na styl LOTTO. Ludzie się rejestrują i zobowiązują np co tydzień wpłatę np 10 zł. raz na tydzień losowanie zebranych pieniędzy, wygrywa tylko jeden, bierze powiedzmy 99%, 1% na obsługę.
I wtedy nie ma możliwości grania dalej, grają pozostali.

Gdyby takich osób było np 100.000, to mamy 1.000.000 zł tygodniowo - co tydzień jeden milioner, kosztem 10 zł każdego obywatela tygodniowo.
@robertK: Ticino, prace zalatwial mi znajomy ojca ktory mieszka na miejscu. Troche pracowalem w sortowni, w magazynie i kilka miesiecy w sadzie z arabami xD. Ogolnie po wszystkich wydatkach zostawalo mi ok. 2000 chf miesiecznie. Niestety nic ciekawszego nie zlapalem bo znalem tylko podstawy wloskiego i angielski.