Wpis z mikrobloga

@Fagaldo_Antonio: no ucieszylem sie z tego ze koncki sie przyznal ze pisal na zamowienie i prawie go tu zrzucono razem ze stonką ziemniaczaną. dobrze ze chociaz ten drugi przyznal ze jednak jest napisana pod teze ale pewnie nie chcial sie blaznic jako wykladowca.
@Fagaldo_Antonio: na razie smieszne
postaram sie wklejac co lepsze fragmenty.
ja mysle ze juz zydowstwo sie zaopiekowalo ta ksiazka i wyciaga z tej ksiazki tezy ktorych nie ma i szczuje nia polakow xD to wydaje sie zabawne ale #!$%@? z logiki wydaje sie duzo mniej niz sugeruja recenzenci ktorzy twierdza ze nasypy kolejowe sa wypelnione martwymi zydowskimi dziecki a kacki pisze ze nie moze sie doliczyc tych zydowskich grobow... czyli... #!$%@?
@Fagaldo_Antonio: Ja akurat polecam książkę. Jesteś białostoczaninem, więc większość tych historii i postaci w nich występujących znasz. Kącki zgrabnie to spina w całość, oczywiście pisząc książkę pod tezę środowiska, z którego się wywodzi. Jedzie więc po PiS, Kościele, kibolach Jagiellonii, disco-polo, ale też po Truskolaskim ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tego względu z pewnymi treściami w niej zawartymi można polemizować, tylko trzeba ją najpierw przeczytać. OP od
@tmsz: ty to sie starasz robic #!$%@? z logiki ale ci nie wychodzi. jak chcesz dyskutowac ze mna to polecam wziasc lopate jak na prawdziwego wykopka przystalo i biec na te nasypy wykopywac ciala zydow i liczyc. jak juz je policzysz to wroc i podziel sie merytoryczna wiedza zamiast mi tu pierd za uszami ze sie czepiam tego wspanialego pisarza xD mi juz wystarczy jedno niepoliczone jedwabne. wstyd na naprawde zachowywac
@Bohun_Zygmund: Szukasz chochoła i w niego #!$%@?. Co mnie zawołasz, to sugerujesz, że napisałem coś, co się wydaje. Książkę czytałem z pół roku temu no i cóż, jest fragment o tych ciałach dzieci w nasypach. Na logikę, skoro nikt nie wie ile ich tam jest, to skąd autor ma wiedzieć? Nigdzie nie napisałem, że uważam książkę za 10/10, podzielam tutaj zdanie pana Kochanowskiego, którego wrzuciłeś.
@tmsz: wcale nie
ty za to nie czytasz nawet nie jest ci przykro za to ze pewni ludzie sobie trupami mordy wycieraja dorabiaja bialostoczanom jakies antysemickie urojenia. ten fragment to moze w calosci pol strony - reszta to relacje swiatkow ale jest to w recenzjach przemilczane. jest tylko faszyzm, bialystok i dzieci pochowane w nasypach.
@Bohun_Zygmund: Napisałem już ze dwa razy, i dzisiaj, i wczoraj, że książka jest pisana pod tezę. Sam pochodzę z Białegostoku i bardzo lubię to miasto. Z jednej strony uważam, że to dobrze, że ktoś wykonał niezłą pracę reporterską i spiął kilka wątków (w końcu nie masz tu tylko sprawy żydowskiej i skinowskiej, ale też Trusko, kwestię prawosławnych, Tatarów, Jedwabne, Czeczetkowicza, Kuleszę, Murzyn od pogody, cud w Sokółce etc.). Z drugiej strony
@Fagaldo_Antonio: To jest świetny reportaż. Warsztat pierwsza klasa, bardzo rzetelny, oddający charakter mówiących. Są nazwiska, są fakty dokładnie datowane. Lektura boli, ale czasami musi.
@Bohun_Zygmund: lol, przeczytaj książkę do końca i wtedy zweryfikuj swój światopogląd, czy rzeczywiscie w Białymstoku tak słodko jest, czy tezy są błędnie stawiane :)