Wpis z mikrobloga

@nnnty: html i css to za mało żeby znaleźć pracę. I znając tylko te dwa języki nie zrobisz strony spełniającej dzisiejsze standardy. Do tego mało kto już robi strony od podstaw zazwyczaj używają gotowych cms. Chyba że myślisz o jakimś autorskim projekcie (forum, portal, sklep interentowy), ale wtedy dochodzi znacznie, więcej aspektów.
@Krzy___ek: Dlaczego nie? Przecież tym właśnie zajmuje się front-end developer. Jeśli opanuje HTML, CSS i JS(jQuery) na poziomie przynajmniej umożliwiającym interakcje z interfejsem to pracę znajdzie.

Mało kto robi strony od podstaw? Nie wszyscy korzystają z gotowych szablonów - zazwyczaj wygląda to tak, że najpierw front-end robi layout w html&css, a później back-end to podpina pod CMS-a.
@SaperR: Nie widziałem jeszcze oferty że ktoś szukał pracownika tylko z html, css i JS(jQuery). Zazwyczaj dochodzi do tego przynajmniej php. Informatyk z html i css ale bez php, to jak kierowca który potrafi jeździć tylko na automatycznej skrzyni biegów.
@Krzy___ek: Dowiedz się najpierw czym się różni Front-end Developer od Back-end Developera.
To by było na tyle z mojej strony - nie ma sensu rozmawiać z takim ekspertem jak Ty. Ja tymczasem wracam do pracy - jako front-end developer, bez znajomości PHP. I jako programista, a nie informatyk.

@nnnty: a Ty ciśnij jak masz ambicje - jak opanujesz HTML i CSS koniecznie weź się za JavaScipt. Życzę wytrwałości :)
@SaperR: W jakiś czuły punkt Cię trafiłem? html i css to jest poziom informatyka, a nie programisty. To jeszcze dodaj @nnnty żeby zaczęła się bawić photosopem lub corelem bo to też jest wymagane, a przynajmniej to będą potrafić inny kandydaci. Nauka html i css to masz 2-3 miesiące max, bo to jest tak proste że nie ma już nic łatwiejszego.
Opanuje css i html i będzie mogła szablony na allegro robić
@Krzy___ek: Czytaj ze zrozumieniem. Dodałem żeby wzięła się za naukę JS jak ogarnie HTML i CSS, to samo pisałem w mojej wcześniejszej wypowiedzi (że znajdzie pracę jak ogarnie jeszcze JS).
Ty lepiej nie mydl oczu, że front-end developer powinien być back-end developerem - bo to już jest full stack developer. I tutaj uwaga, uwaga - niespodzianka: to 3 różne zawody!!!
@SaperR: sama widziałam oferty pracy/staży dla ludzi już z HTML, CSS i podstawami JS więc nie ma co się przekrzykiwać.

@SaperR: słuchaj no bo w tym momencie mam taki problem: mam wrapper (margin left i right po 10% każdy) a w nim content (width 80%) i sidebar (width 20%), oba float left i oba margin, padding 0. Teraz gdy ustawiam padding na jakakolwiek wartość w px to mi sie wszystko
@SaperR: Nie wiem czy pracujesz i zetknąłeś się już z rynkiem i tym co trzeba umieć. Przecież to nie ja wymyśliłem że pracodawcy poszukują jednoosobowej armii w postaci html, css, php, mysql i javascript. Takie są oferty w internecie, już nie wystarczy napisać Hello World

żeby znaleźć pracę.
Sam prowadzę DG i muszę znać to wszystko co powyżej + photoshop, żeby w ogóle poruszać się w tej branży.
Jak masz ofertę
@Krzy___ek: Ostatni raz Ci odpisuję i tłumaczę po raz trzeci: napisałem, że front-end musi znać html, css i JS! Jak się zna HTML i CSS bardzo dobrze, a JS (czwarty raz zaznaczę, że również JS) na poziomie podstawowym to znajdzie się pracę jako junior - sprawdź sobie ogłoszenia czy to na grupie js news: jobs (chociaż tutaj głównie dla bardziej doświadczonych w JS), czy to na olx...