Wpis z mikrobloga

@TeflonDon: najlepiej mieć kopie w dwóch miejscach, jakiś raid1 . Wszystko zależy jak bardzo zależy Ci na danych i jak dużo pieniędzy chcesz wydać na archiwizacje. Uważam, że nie ma ogólnie trwałego nośnika, ale dysk zewnętrzny albo dwa i wsio. Monitorować tylko bad sectory i w miarę bezpiecznie będzie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@TeflonDon: Sam aktualnie kombinuję jakieś rozwiązanie. Na razie zdecydowałem się na darmową opcję w mega.nz z myślą, że w razie czego wykupię płatny pakiet. Jakoś nie uśmiechało mi się wysyłać wszystkiego do googla.
@kajtom: nad mega tez myślałem, ale mając na uwadze właściciela serwisu i historię z megaupload wolę coś pewniejszego. Najchętniej używałbym dropbox, ale te ceny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kajtom: @TeflonDon: Nie polecam mega miałem problem z pobieraniem dużych plików np. 200 MB. Po prostu czasem nie odpalały, czasem dochodziły do 99% i nic. Różne pliki, na różnych kompach i różnych przeglądarkach. Zrezygnowałem i póki co dropbox ale kupuje drugi dysk zewnętrzny albo to co podesłał dzoker.
@TeflonDon: No tu racja, więc dobrym rozwiązaniem jest podany wyżej serwer domowy. Taka własna chmura. Powinna się szybko zwrócić patrząc na plany abonentowe chmur. No, ale niestety w przypadku szukaniu tu i tam oszczędności będzie trzeba z czegoś zrezygnować np. jednak pamiętać o tym dysku zewnętrznym gdziekolwiek nie jedziemy, albo ryzyko, że wszystko zniknie z chmury jeżeli korzystamy z gotowych rozwiązań. ( ͡° ͜ʖ ͡°)