Wpis z mikrobloga

@IceBeast: zgłaszasz kierownikowi pociągu skomunikowanie. On się kontaktuje bezpośrednio ze stacją, na której masz mieć przesiadkę (jeśli ma numer) lub pośrednio. Wtedy powinni zatrzymać Ci pociąg. Ogólnie wystarczy ino zgłosić gdzie, na jaki pociąg i o której. Resztą się zajmą.
  • Odpowiedz
@IceBeast: To jest skomplikowane (tzn. podstawa prawna do skomunikowań znajduje się w różnych dokumentach, ma różny zakres, niejasna jest kwestia prawa do zadośćuczynienia w przypadku utraty skomunikowania itd.).

Rada może być jedna: zgłaszaj, jeśli masz wrażenie, że Cię kierownik olał, zgłaszaj jeszcze raz i bądź przy tym, jak się kontaktuje, proś o informację zwrotną, a gdy ucieknie Ci ostatni pociąg w dobie, rób cyrk :)
  • Odpowiedz
@fantomasas: a może się zdarzyć że oleje? samo pytanie zadałem jedynie czysto teoretycznie bo jeszcze mnie osobiście to nie spotkało, ale zazwyczaj sami proszą o zgłaszanie się do nich osób przesiadających się w danym kierunku w przypadku znacznego opóźnienia. no i konduktorzy zawsze wydawali mi się spoko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@IceBeast: Wg przepisów dalsze połączenie na pewno musi być trzymane, jeśli jest to ostatnie połączenie w dobie. Oczywiście trzeba zgłosić chęć przesiadki kierownikowi pociągu w rozsądnym czasie wcześniej, a nie na ostatnią chwilę. Najpierw dzwoni on do dyspozytury swojej firmy, potem dyspozytorzy przewoźnika, którego pociągiem pasażer aktualnie jedzie, kontaktują się z dyspozytorami przewoźnika, na pociąg którego pasażer ma się przesiąść oraz z dyżurnymi ruchu PLK, którzy weryfikują możliwość późniejszego wyjazdu od
  • Odpowiedz
@IceBeast: konduktor nie ma tu nic do gadania, raczej kierownik pociągu, on zgłasza sytuację do swojego dyspozytora a dopiero ten komunikuje się ze swoim odpowiednikiem w innej spółce i to on decyduje czy dany pociąg będzie czekał czy nie. Jeżeli pociąg nie czeka na was to się nie wściekajcie, to nie jest zła wola dyspozytora, w pociągu mogą być pasażerowie na inne skomunikowanie, i dla dyspozytora to jest prosty rachunek trzymać
  • Odpowiedz