Wpis z mikrobloga

Witam mirków znających się na #fotografia. Poszukuje #sprzetfotograficzny a dokładnie obiektyw (w granicach ~1500zł), który zastąpi mi mojego kita 18-55 do #canon eos600d ;)
Przeglądając możliwości znalazłem Tamrona 17-50mm f/2.8 i Sigme 17-50 f/2.8 I póki co zdecydowałem się na sigmę, ma lepsze opinie.
I tu zaczyna się moje #pytanie Czy w tej cenie (+-100zł) znajdę coś ciekawszego/lepszego? Może być odrobinę inny zakres ogniskowej.

Pobierz sirgorn - Witam mirków znających się na #fotografia. Poszukuje #sprzetfotograficzny a...
źródło: comment_tLeJb21LHgvjf5kZxOomFkE2PaepZeZ5.jpg
  • 13
@sirgorn: Tamron jest ostrzejszy. Gorzej wygląda, ale daje radę. Miałem 2 takie (ale do Nikona) jeden ze stabilizacją - tego gorąco nie polecam. Może tylko u mnie, ale autofocus praktycznie nie działał tzn. działał jak chciał. Na 5 zdjęć w idealnych warunkach raz trafiał.
@beteg: nie no, jak będę brał to tylko z stabilizacją ;) co recenzja to co innego piszą, raz sigma raz tamron.. ;P

@chuckd: cenowo też odlot - ale poszukuję czegoś do pomieszczeń ;) a coś do zabawy na miasto, nie wiem czy nie zainwestuje w obiektyw na m42 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dobrywieczor: mam już 50 1.8 (trochę inna półka, ale 50tka), chce coś szerszego
nie no, jak będę brał to tylko z stabilizacją ;) co recenzja to co innego piszą, raz sigma raz tamron.. ;P


@sirgorn: Być może miałem jakiś nieudany egzemplarz. Opinie zawsze będą różne ;) Zrób ankietę, albo rzuć monetą :P
@dobrywieczor: no po co komu cos innego niz 50 1.4, nieważne ze gosciu pisze ze chce cos co zastapi 18-55 kup 50, do pomieszczeń idealna a zwłaszcza przy aps-c
@sirgorn: mam tamrona i jest bardzo fajny, wersja bez stabilizacji ale chcialbym ze stabilizacja. mysle zeby sprzedać i kupic taka sigme. przymyka się aż do 32 ale troche zassał mi syfu do środka i widać go na zdjęciach przy takim przymknięciu
28-105L


@chuckd: A nie chodzi o 24-105L ? Jak tak to mam go też, i daje radę. Fajny do różnych produktów i zdjęć z lampami oraz filmowania (stałe światło, szeroki zakres ogniskowych, stabilizacja). Jak się @sirgorn się uprze to za 1700-1800 znajdzie. Chociaż moim zdaniem na apsc 24mm to troszkę wąsko, chociaż to też zależy co autor potrzebuje.
@dobrywieczor @Wapniak: stała 50tka spoko, ale jeśli chodzi o ruchliwe dzieci... czasem brakuje możliwości oddalenia sceny ;)

@duncanidaho2: @chuckd: fajne szkło, ale właśnie przez crop factor wolałbym mieć przynajmniej te 18mm :)

@PuchatyKuba: fajny (w sumie tańszy od sigmy), ale jednak czasem te 50mm może się przydać, 10-18 to zbyt mały zakres dla mnie (jakbym miał coś podobnego do 18-70 to może bym się zdecydował na to 10-18)