Wpis z mikrobloga

#urzedasstory #polska #patologiazewsi #bekazlewactwa #logikarozowychpaskow

Wczoraj wchodzę do urzędu stanu cywilnego miasta powiatowego <25k mieszkańców. W pokoju siedzą sobie 3 biurwy. Witam się grzecznie, nawijam mój temat, ale tak patrze po tych podstarzałych karynkach i widzę po plakietkach, że mam przyjemność przebywać z kierowniczką działu, zastępczynią kierownika działu i II zastępczynią kierownika działu. Rzucam więc suchara (bo to smutny temat zgonów był) że petenta po królewsku przyjmują same szychy menedżerskie hehe. w odpowiedzi usłyszałem, że:

Hehe, no wie Pan, u nas pracuje jeszcze Grażynka, ale ona też jest zastępca kierownika.


pytam więc śmieszkowo, chociaż już czuje gorycz, bo znam odpowiedź. A to kim tutaj zarządzacie jako kierownicy, bo budyneczek taki mały, że więcej osób już nie wlezie.

Hehe no wie Pan, pani Gosia jest jeszcze we wtorki i czwartki sprząta hehe


;_;

oczywiscie pusto w #!$%@?, nikogo nie ma zadnego petenta, skasowali mnie prawie 100 zl opłaty skarbowej, a jedna biurwa chyba chciała bić rekord. Na swoim biurku miała 4 kubki, jeden kawa, drugi herbata, trzeci jakieś liście, czwarty nie wiem. Ponadto czajnik nie stał gdzieś dalej tylko bezczelnie na biurku zaraz obok petenta.
mistrztekkena - #urzedasstory #polska #patologiazewsi #bekazlewactwa #logikarozowychp...

źródło: comment_UuMpPudCqcHHe7voCNBtxzig1KGg72Aa.jpg

Pobierz
  • 12
relikty PRL-u, jak one się tam #!$%@? ostały - czyżby non-stop wybierano tego samego burmistrza?!


@rbk17: mozliwe od 10 lat na bank jest ten sam.

bardzo zabawne. A ty w ogóle to wiesz kto to jest kierownik USC? i po co są jego zastępcy? Nie wiesz bo byś nie #!$%@?ł takich smutów. To są zwykli pracownicy ich nazwa wynika z ustawy tylko takie osoby jak kierownik i zastępca kierownika usc mogą
Nie wiem i gowno mnie to interesuje. Jako platnik podatkow przychodze do instytucji która utrzymuje i na 4 zatrudnione osoby jest 4 #!$%@? kierowników i sprzątaczka na 1/4 etatu. To normalne? Nie zaslaniajcie sobie geby ustawami, które sami sobie napisaliście.


@mistrz_tekkena: a ja wiem doskonale: wystarczy 1 kierownik i 1 zastępca, ewentualnie 2 aby móc wydawać zaświadczenia: akt urodzenia, ślubu, zgonu. Jeszcze wszystko zależy jak często ludzie przychodzą, jeśli jest spory
@mistrz_tekkena: #!$%@? wiesz co się dzieje w USC kolego. Swoją drogą jakie miasto? Bo robiłem sieci w mieście 50k mieszkańców - są 3 panie i 1 pan w USC, w wiosce 20k były 2 osoby. Przez te pare dni jak u nich byłem może było z 15 osób w sumie ale #!$%@? niemiłosierny. Nowe systemy USC każą im zrobić wszystkie akty zgodnów, ślubów, urodzeń itp w formie elektronicznej. Panie robiły księgi
@L_u_k_as: @Vittu: @Vittu: @mistrz_tekkena:

Opowiedziałem tą historyjkę koleżance, która jest zastępczynią kierowniczki USC - potwierdziła ze 1 kierownik i 1 zastępca zupełnie wystarczą a jeśli miasto jest większe to się robi oddzielne placówki a nie aby #!$%@?ć 5 zastępców kierownika w jedno miejsce.