Wpis z mikrobloga

#rpg #sesjarpg #dungeonsanddragons #dd #grybezpradu

Wraz ze znajomymi chcemy spróbować się w sesji RPG. Problem jest taki, że jesteśmy praktycznie zieloni i jedyna możliwość to poprowadzić grę przez skype.
Słyszałem wiele, że D&D nie jest dobrym pomysłem na początek. Co prostszego w klimatach fantasy/sf/postapo polecicie? Najlepiej, gdyby materiały były dostępne w necie za darmo.
Pobierz
źródło: comment_nD641TnOWJ0x7d3bV3rgwzeSM1e4XXZL.jpg
  • 18
@szczesliwa_patelnia: I taka rada na początek - spróbujcie ogarnąć chociaż jedną sesję z Mistrzem Gry który już kiedyś miał z RPG do czynienia. Jak ja prowadziłem po raz pierwszy to wyszło z tego opowiadane Diablo :D Miałem przygodę gotowca który był na bierząco czytany i punkty doświadczenia gracze zdobywali po zabiciu każdego przeciwnika :D Z perspektywy czasu to było strasznie głupie, ale po pierwszej sesji zagranej jak należy wszystkie elementy układanki
@szczesliwa_patelnia:
d&d: Potwierdzam. Na początek to nie jest dobry system. To nie tak, że to zły system. Po prostu uczy złych zachowań zarówno graczy jak i mistrza. Jeśli na sesję innego systemu przychodzi ddkowiec, to zazwyczaj widać różnicę na tle innych graczy. W drugą stronę różnica nie jest taka widoczna.
Pierwsza przygoda: Za młodu :P Pan Andrzej Sapkowski popełnił jeden system RPG Oko Yrrhedesa. Nie jest to ferrari RPGów. Ot
@szczesliwa_patelnia: aktualnie prowadzę od września cotygodniowe sesje d&d 5e na żywo - w każdy czwartek, akurat jutro też gramy. jak chcecie to mogę wam poprowadzić jedną-dwie sesje wprowadzające do d&d, ale tylko i wyłącznie 5e.

tych co mówią, że d&d nie jest dobrym systemem na start to nie słuchaj. jest dość casualowy i na start nadaje się wyśmienicie - sam z moimi graczami od września chcemy przerzucić się na autorską, poważniejszą
@szczesliwa_patelnia: No jak jesteście z Białegostoku lub okolic to może być i na żywo. Jeżeli nie, to po prostu zagramy przez maptoola (nie lubię roll20 więc niech nikt tego nie sugeruje). Zrobimy razem postacie, wyjaśnię parę rzeczy i na następnym "spotkaniu" zagramy po prostu jakiś prosty dungeon crawl z prostą fabułą żebyście mogli załapać z czym się to je.
@szczesliwa_patelnia: Okej, zaznaczę jeszcze tylko, że moją optymalną liczbą graczy jest 4, ale jeżeli będzie was więcej to patrząc na to z tej perspektywy, ze będzie to tak naprawdę jeden raz to mogę poprowadzić większej ilości. Zakładam, że później będziecie dogadywać się o objęcie spotu mistrza gry, więc się wszystko mniej więcej wyrówna. Jak wybierzecie sobie też MG to niech zagada do mnie kiedyś tam to przekażę mu parę rad.